Όλα κρίθηκαν στις καθυστερήσεις Ασίτες-Νέοι Αλμυρού 3-2

Καταπληκτικό παιχνίδι έγινε στις Ασίτες όπου η ομώνυμη ομάδα στις καθυστερήσεις του αγώνα αν και δέχτηκε την ισοφάριση πρόλαβε να βρεί γκολ και να πάρει την νίκη με 3-2.

Οι Νέοι Αλμυρού προηγήθηκαν στο 44' με τον Γεωργακόπουλο. Οι Ασίτες ανέτρεψαν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ των Χριστοδουλάκη και Αποστολάκη σε 2-1.

Στο 93'ο Άγγελος  Κεφαλογιάννης ισοφάρισε σε 2-2 και οι Ασίτες στο 95' με πέναλτι του Δασκαλάκη πήραν την νίκη με 3-2.

Ασίτες: Ιατράκης, Ιατράκης Ε, Μηναδάκης, Μανουσάκης, Θεωχαράκης, Αναστασάκης, Αναστασάκης, Ρουμπάκης, Χριστοδουλάκης(Αποστολάκης 68'), Δασκαλάκης, Κοπιδάκης(Πιπεράκης 76')

Νέοι Αλμυρού: Παγωμένος, Παπαδάκης, Γεωργακόπουλος, Κουναλάκης, Τσικανδυλάκης, Καναβάκης(Βελιβασάκης 70'), Καναβάκης, Χασουράκης(Κατσαμάνης 60'), Κεφαλογγιάνης Γ(Βιστάκης 60'), Petrov, Κεφαλογιάννης Α.

(στην φωτογραφία διακρίνεται ο σκόρερ Άγγελος Κεφαλογιάννης και ο Κουναλάκης)