Επέστρεψε στις επιτυχίες το Άλογο Μαλεβιζίου

Του Μάνου Κασαπάκη

Επιστροφή στις νίκες για το Άλογο που επικράτησε με 0-4 του Ινίου στο γήπεδο Αρκαλιχωρίου για την 12η αγωνιστική της Γ' ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Μαλεβιζίου μετά και την επίτευξη του πρώτου γκολ, έκανε την ζωή της πιο εύκολη πετυχαίνοντας ένα εύκολο τρίποντο.

Το σκορ άνοιξε στο 36ο λεπτό ο Αντωνάκης κάνοντας το 0-1 σκορ που ήταν και ημιχρόνου.

Γρήγορα-γρήγορα στην επανάληψη, το Άλογο διπλασίασε τα τέρματα του, με τον Κυραλάκη να κάνει το 0-2 στο 47'.

Το 0-3 ήρθε από τον Πατεράκη έξι λεπτά αργότερα, για να έρθει ο Κυραλάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, για να διαμορφώσει το τελικό 0-4, στο 78ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΙΝΙ: Χαλαμπαλάκης, Πιλιγκότσης, Πολίση Μ. (46' Κανάκης), Μανδελένης, Κατσαμήτρος, Κοσμαδάκης (67' Μαρθαλάκης), Σφακιανάκης, Μουντράκης, Βουρλιδάκης (58' Πολίση Α.), Καπαρουνάκης, Μαυρογιάννης (55' Βιτσαράς)

ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ: Ζερβός Μ., Χριστοδουλάκης, Περάκης (46' Συνολάκης), Μαματζάκης, Μπελενιώτης, Κυραλάκης, Ζερβός Γ. (75' Πολιτάκης), Θέμελης (63' Σημαιάκης), Αντωνάκης, Μαραυγάκης, Πατεράκης (55' Ζερβός Ν.)