Στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας ο Πανιώνιος

Με 2-0 κέρδισε ο Πανιώνιος τον ΠΑΣ Γιάννινα του Γιάννη Πετράκη στην Νέα Σμύρνη.

Ο ΠΑΣ μπήκε δυνατά στα πρώτα λεπτά με τον Μάνο που έκανε το ντεμπούτο του να χάνει καλή ευκαιρία στο 5'. Στο 16' ο Ντουρμισαι έβαλε γκολ με το κεφάλι αλλά ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Ευαγγέλου και ο Ντουρμισαι δεν αστόχησε κάνοντας το 1-0. Μετά το γκολ οι Ηπειρώτες τα έπαιξαν όλα για όλα αλλά στο 75' ήρθε και το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους με τον Σαραμαντά με καταπληκτικό σουτ και κλείδωσαν το παιχνίδι.

Οι ενδεκάδες:

Πανιώνιος: Μανόϊλοβιτς, Παπαγεωργίου, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος (86' Μπανανά), Κεϊτά, Κούρντι, Τσιλούλης (69' Καμαρά), Μανθάτης, Ντουρμισάι (90' Οικονομίδης)

ΠΑΣ Γιάννινα: Νεόφυτος, Σκόνδρας, Μιχαήλ Αλ, Ευαγγέλου, Κάστρο, Βιντάλ (73' Παμλίδης), Αποστολόπουλος, Τσικάρσκι (68' Σεργκελασβίλι), Ξύδας, Μάνος (65' Κρίζμαν), Αθανασιάδης