Δεν άντεξε στην επανάληψη η ελλιπέστατη Ροδιά

Την ήττα με 4-1 γνώρισε η Ροδιά από τους Κουνάβους για την 13η αγωνιστική της Γ' ΕΠΣΗ στο γήπεδο των Αγιών Παρασκιών.

Η ομάδα του Μαλεβιζίου ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο έχοντας υπέρ της το αποτέλεσμα, όμως στην επανάληψη, ένα μπλακ-άουτ και τα φθηνά γκολ, της στέρησαν την δυνατότητα να διεκδικήσει το κάτι παραπάνω.

Το σκορ άνοιξε με πανέμορφο τέρμα ο εξαιρετικός και πάλι Παπαδάκης στο 9ο λεπτό κάνοντας το 0-1.

Στην επανάληψη, οι "πράσινοι" δέχθηκαν τρία τέρματα πολύ γρήγορα στο 46', το 48' και το 51' με το τελικό 4-1 να διαμορφώνεται στο 58ο λεπτό με φάουλ του Ντάγκινη πίσω από την σέντρα.

Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι μετέβησαν στις Αγίες Παρασκιές με πολλές και πολύ σημαντικές απουσίες κάτι που έγινε φανερό στην επανάληψη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΚΟΥΝΑΒΟΙ: Σημαιάκης, Βασιλάκης, Παντελάκης, Γκιαουράκης, Ντάγκινης, Μαυροφοράκης (46' Τουτουδάκης Κ.), Χρονάκης (55' Μωραιτάκης), Τζαγκαράκης, Κυπριωτάκης (70' Συμιανάκης), Κατσάρος (46' Ντανούσι), Τσουλιάδης

ΡΟΔΙΑ: Γιαλαμάς, Κασαπάκης Μ., Δαμιανάκης, Στρατάκης, Κασαπάκης Κ., Φλουρής, Παπαδάκης, Ρεράκης, Δασκαλάκης, Ζάχος, Πακιουφάκης