Θύμιζε αγώνα πόλο Ν.Αλμυρού-Ραύκος 4-8

Σε ένα παιγνίδι χωρίς σκοπιμότητες και πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ο Ραύκος επικράτησε με 8-4 των  γηπεδούχων Ν.Αλμυρού.

Φουριόζοι ξεκίνησαν το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι και στο πρώτο τέταρτο προηγήθηκαν 0-2 με σουτ του Κόκκινου έξω από την περιοχή και απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στεφανάκη. Στο 27΄ ο Καραξής με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Αλεξάκης και έκανε το 0-3. Ο Σινάνι  στο 36΄ με σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4 για το Ραύκο. Οι γηπεδούχοι λίγο πριν το τέλος του Α΄ημιχρόνου μείωσαν σε 1-4 με το Γ.Κεφαλόγιάννη,  όμως το τελευταίο λόγο είχαν οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι με σουτ του Ντοράκου πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 1-5. Δεν άλλαξε το μοτίβο του αγώνα και στο β΄ ημίχρονο αν και οι Ν.Αλμυρού με το καλημέρα μείωσαν σε 2-5 με κοντινή προβολή και πάλι του Γ.Κεφαλογιάννη. Άμεση ήταν η απάντηση του Ραύκου και με τέρματα των Λαμπράκη και Λεστάκη έφτασε το σκορ στο 2-7. Στο 69΄ ο Σινάνι με σουτ έκανε το 2-8, ενώ στο 77΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καφετζόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι Βασιλάκη. Τελικά οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο τελευταίο δεκάλεπτο να περιορίσουν την ήττα τους αφού με τέρματα των Καναβάκη και Καφετζόπουλου πέτυχαν το τελικό 4-8.

Ν.Αλμυρού: Αλεξάκης, Παπαδάκης Στρατάκης Κ., Τσικανδυλάκης, Ξυπάκης(46΄ Κατσαμάνης), Κουναλάκης(60΄ Βεληβασάκης), Καναβάκης, Κανάκης(46΄Σελαμάι), Κεφαλογιάννης Γ., Αποστολάκης, Καφετζόπουλος.

Ραύκος: Βασιλάκης Καραξής(70΄Καναβάκης), Μουτσάκης(46΄Λεστάκης), Τζωράκης, Λαμπράκης, Βολιτάκης, Ντοράκου, Κουτσοποδιώτης, Στεφανάκης(78΄Μανελιάδης), Σινάνι, Κόκκινος(46΄Δρακογιαννάκης)