Ήττα με ανατροπή για τον ΟΦΑΜ στις Δαφνές

Του Μάνου Κασαπάκη

Την ήττα με 4-2 γνώρισε στις Δαφνές από την ομώνυμη ομάδα ο ΟΦΑΜ στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Β2 ΕΠΣΗ.

Το σωματείο της Αγίας Μαρίνας βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 0-2 όμως στο τελευταίο μισάωρο η απόδοση της έπεσε, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ανατροπή.

Το σκορ άνοιξε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Κτιστάκης στο 43ο λεπτό για τον ΟΦΑΜ, κάνοντας το 0-1, σκορ ημιχρόνου.

Δεύτερο τέρμα για τους φιλοξενούμενους με το σουτ του Κυριακάκη στο 53ο λεπτό για το 0-2, ένα γκολ το οποίο έδειχνε να βάζει τις βάσεις για ένα θετικό αποτέλεσμα.

Οι Δαφνές, όμως, μπήκαν εκ νέου στο παιχνίδι και μείωσαν σε 1-2 (63') με το αυτογκόλ του Κτιστάκη σε μια άτυχη στιγμή για τον ΟΦΑΜ.

Στο 69ο λεπτό ο Αργυρούυδης ισοφάρισε σε 2-2, με τον Κορνηλάκη να γράφει το 3-2 τρία λεπτά αργότερα, για να έρθει
ο Δαργαντής, πρώην παίκτη της Δαμάστας, να διαμορφώσει το τελικό 4-2.

Οι άνθρωποι του ΟΦΑΜ μέσα από την "Φωνή Μαλεβιζίου" θέλουν να ευχηθούν περαστικά στον ποδοσφαιριστή των Δαφνών, Γιάννη Τζωρακοελευθεράκη, για τον αρκετά σοβαρό τραυματισμό που υπέστει.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΔΑΦΝΕΣ: Σπανουδάκης, Χαλκιαδάκης, Λουκαδάκης, Αργυρούδης, Μεταξάκης, Κορνηλάκης, Πηδαράκης (91' Κουντάκης), Τζωρακοελευθεράκης (10' λτ. Λαμπράκης), Ταφλάι (89' Κατσαμάνης), Δαργαντής, Ζεκίρι (60' Πλούσος)

ΟΦΑΜ: Γκόγκος, Μουλακάκης (92' Στρατηγάκης), Φασουλάκης (46' Μυτάκης), Νικηφόρος (88' Βιδάκης), Κτιστάκης, Σταυρακάκης, Ανδριαδάκης, Σκουλούδης, Μοχιανάκης, Λαδουκάκης, Κυριακάκης (70' Καρακωνσταντάκης)