Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η Τύλισος

Του Μάνου Κασαπάκη

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Τύλισος από τις Μοίρες για την 20η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ στο γήπεδο, του Ζαρού.

Έτσι, το ντεμπούτο του Μιχάλη Ζουραράκη στον πάγκο των "πρασίνων" δεν συνδιάστηκε θετικό αποτέλεσμα, έδωσε όμως υποσχέσεις για την συνέχεια.

Η μεσσαρίτικη ομάδα άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με σουτ από κοντά του Προβυδάκη για το 1-0.

Η Τύλισος ανέλαβε στην συνέχεια την πρωτοβουλία έχοντας τον έλεγχο. Σε μια από αυτές τις φάσεις είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Γκίνη για το 1-1, όμως ο νεαρός από θέση τετ-α-τετ δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο 77ο λεπτό μετά από λάθος της ομάδας του Μαλεβιζίου ο Προβυδάκης και πάλι από κοντά, σκόραρε για να γράψει το 2-0.

Δοκάρι για την Τύλισο, είχε στο 81' με όμορφη απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ ο Μάριος Σπύρου.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΟΙΡΕΣ: Σωπασής, Καργάκης(82' Τραορέ), Κουτσάκης, Κιόρρι, Ηλιάκης, Καργάκης(90' Γουρλεμάκης), Φραγκιαδάκης(72' Πολυμερίδης), Φανουράκης, Ιερωνυμάκης, Μασέλης, Προβιδάκης(79' Τίγκιρης)

ΤΥΛΙΣΟΣ: Καλυκάκης, Γιαννουλάκης, Τσαμπουράκης, Μπαλωμένος, Σπυριδάκης, Ρεμιγιάκης (11' λτ. Ταβουλαρέας), Σπύρου, Γκίνη (84' Βιτσαξάκης), Χατζηγεωργίου, Μανιουδής, Λιαπάκης(27' Γκιώνης