Έχασαν τα πιτσιρίκια του Αλμυρού με 4-2

Με 4-2 ηττήθηκαν τα πιτσιρίκια του Αλμυρού στην ηλικία 2007-2008 από τον ΟΦΗ χερσονήσου που ήταν ανώτερος σε όλο το παιχνίδι.

Τα πρώτα λεπτά οι ομάδες έκαναν αρκετές ευκαιρίες με την ομάδα του ΟΦΗ Χερσονήσου να βάζει 3 γκολ στα τελευταία 10 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Τα γκολ έβαλαν Καρανικολός(2), Ζερβάκης. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκε ο Αλμυρός και μείωσε σε 3-1 με τον Παπαδάκη. Λίγο αργότερα ο Ζερβάκης έκανε το 4-1.

Το τελικό 4-2 έκανε με βολίδα έξω από την περιοχή ο Κοντογιωργας.

Αλμυρός: Αλεξάκης, Αργύρης, Παπαδάκης, Σμυρνάκης, Λεβεντάκης, Κωστάκης, Κοντογιωργας, Σκουραδάκης, Κωνσταντάκης, Στρατάκης, Μυρθιανός, Μανδαλάκης, Γιουσεφ, Μανιαδής, Γκαζός

ΟΦΗ Χερσονήσου: Κλασαρχάκης, Κοσόγλου, Ξυλούρης, Τσιμπούκας, Παπαδάκης, Μπουτσάκης, Αυτζιόγλου, Ρούστα, Χίλης, Γουβεράκης, Ζαχαριουδάκης, Χατζάκης, Ζερβάκης, Καρανικολός, Μανουσάκης, Βλασιάδης.