Φιλική νίκη για την Δαμάστα 1-0 την ΑΕ Κατσαμπά

Στο 3ο φιλικό προετοιμασίας η Δαμάστα επικράτησε σήμερα στην έδρα της με 1-0 της ΑΕ Κατσαμπά. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το έβαλε ο Γεωργαλάς στο 87ο λεπτό. Καλύτερη εικόνα στο β' ημίχρονο είχε η Δαμάστα, ενώ πέρα από το γκολ, στα τελευταία λεπτά είχε δύο δοκάρια με τον Καστελλιανάκη και άλλες κλασσικές ευκαιρίες.
Επόμενο φιλικό για την Δαμάστα είναι και πάλι εντός έδρας, το προσεχές Σάββατο με αντίπαλο τον ΑΟΑΝ.

ΔΑΜΑΣΤΑ: Κορνηλάκης, Γιαλιτάκης, Μαρκάκης, Παπαδομιχελάκης, Πεταλάκης, Αριστεινίδης, Κεφαλούκος, Τζουβάρας, Ντίνος, Μυλωνάς, Τριανταφύλλου. Στο Β ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Δημαράκης, Μπιμπίρης, Αποστολάκης, Μουλακάκης, Χαρίτος, Βερούσι, Ρουμπάκης, Χαιρέτης, Γεωργαλάς, Καουκάκης, Καστελλιανάκης.

ΑΕΚ (αρχική 11άδα): Λιουδάκης, Τσίχλας, Λιαδάκης, Νικολάου Πρ., Ζηρδέλης, Κάββαλος, Καραφωτιάς, Κοκκινάκης, Τσαφαντάκης, Σπύρου, Νικολάου Χρ.