Ήττα με χρήσιμα συμπεράσματα για τον ΠΑΟΚ

by fonimaleviziou.gr

Τελευταία Ενημέρωση:

Την ήττα με 0-2 γνώρισε ο ΠΑΟΚ στον Κρουσώνα στο φιλικό παιχνίδι απέναντι στον πολύ καλό και αποτελεσματικό Ρωμανό.

Το παιχνίδι ξεκίνησε κακά από την αρχή για τον ΠΑΟΚ που βρέθηκε να χάνει από τα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα από γκολ του Λεμονιά που πήρε φέτος μεταγραφή στην ομάδα του Άλκη Πλουσή από τον περυσινό πρωταθλητή της Α1 Πόρο. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ είχε μία καλή ευκαιρία με το απευθείας φάουλ του Κοζορώνη αλλά η μπάλα πέρασε λίγο αριστερά από την εστία. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Στέλιου Κοζανίδη ξεκίνησε καλύτερα και στο 48’ ο Μωραΐτης με εξαιρετική ατομική προσπάθεια μπήκε στη περιοχή, έκανε σέντρα σουτ βρίσκοντας τον Σαριδάκη που πήρε την κεφαλιά αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντά. Στο 55’ ήρθε το δεύτερο γκολ για τον Ρωμανό με απευθείας φάουλ του Κεφάκη.

Στο 78’ ο ΠΑΟΚ έχασε την καλύτερη ευκαιρία του στο παιχνίδι με τον Στρατήγη που έκανε κεφαλιά ψαράκι μέσα στη περιοχή μετά από τη σέντρα του Ανωγειαννάκη αλλά ο Μυλωνάς απέκρουσε θεαματικά σε κόρνερ. Δεν είναι έτοιμη η ομάδα του Κρουσώνα και το έδειξε από αυτό το ματς με μια ομάδα που θα αντιμετωπίσει και στο πρωτάθλημα.

Η Σύνθεση του ΠΑΟΚ: Λεοντιάδης, Ξημεράκης, Σαριδάκης, Βασιλείου, Κοκολογιαννάκης, Απλαδάς, Παπαδιός, Ανωγειαννάκης, Μωραΐτης, Κοζορώνης, Βατσινάς. ( αγωνίστηκαν επίσης: Στρατήγης, Σούρσος, Ζωνάκης.)