Πρεμιέρα κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης ο Εργοτέλης

by fonimaleviziou.gr

Τελευταία Ενημέρωση:

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος της Super League 2, σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία της διοργανώτριας αρχής με τους ιθύνοντες να αποφασίζουν πώς το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει κανονικά στις 15 Σεπτεμβρίου εφόσον τηρηθούν όλα όσα πρέπει σχετικά με τα τηλεοπτικά.

H ομάδα του Εργποτέλη θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Απόλλωνα Σμύρνης, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, με το πρώτο εντός έδρας ματς να λαμβάνει χώρα την 2η αγωνιστική κόντρα στον Πλατανιά. 

Πέρα απ’ τις 22 αγωνιστικές που θα πλαισιωθεί η Super League 2, στο τέλος θα υπάρξουν play off και play out για τον προβιβασμό 1+1 και τον υποβιβασμό 2 ομάδων σε Super League και Football League αντίστοιχα. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα: 

1η – 12η αγωνιστική

Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης

Απόλλων Πόντου – Χανιά

Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα

Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης

Παναχαϊκή – ΠΑΣ Γιάννινα

Πλατανιάς – Λεβαδειακός

2η – 13η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας

Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας

Χανιά – Απόλλων Σμύρνης

Κέρκυρα – Παναχαϊκή

Εργοτέλης – Πλατανιάς

Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα

3η – 14η αγωνιστική

Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Πόντου

Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης

Πλατανιάς – Χανιά

Λεβαδειακός – Κέρκυρα

ΠΑΣ Γιάννινα – Εργοτέλης

4η – 15η αγωνιστική

Απόλλων Σμύρνης – Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή

Απόλλων Πόντου – Πλατανιάς

Καραϊσκάκης – Λεβαδειακός

Χανιά – ΠΑΣ Γιάννινα

Εργοτέλης – Κέρκυρα

5η – 16η αγωνιστική

Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή

Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός – Απόλλων Λάρισας

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Πόντου

Εργοτέλης – Καραϊσκάκης

Κέρκυρα – Χανιά

6η – 17η αγωνιστική

Πλατανιάς – Δόξα Δράμας

Παναχαϊκή – Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης

Απόλλων Πόντο – Κέρκυρα

Καραϊσκάκης – Χανιά

7η – 18η αγωνιστική

Δόξα Δράμας – Λεβαδειακός

ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς

Εργοτέλης – Παναχαϊκή

Κέρκυρα – Απόλλων Σμύρνης

Χανιά – Απόλλων Λάρισας

Καραϊσκάκης – Απόλλων Πόντου

8η – 19η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Δόξα Δράμας

Λεβαδειακός – Εργοτέλης

Πλατανιάς – Κέρκυρα

Παναχαϊκή – Χανιά

Απόλλων Σμύρνης – Καραϊσκάκης

Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Πόντου

9η – 20ή αγωνιστική

Δόξα Δράμας – Εργοτέλης

Κέρκυρα – ΠΑΣ Γιάννινα

Χανιά – Λεβαδειακός

Καραϊσκάκης – Πλατανιάς

Απόλλων Πόντου – Παναχαϊκή

Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Σμύρνης

10η – 21η αγωνιστική

Κέρκυρα – Δόξα Δράμας

Εργοτέλης – Χανιά

ΠΑΣ Γιάννινα – Καραϊσκάκης

Λεβαδειακός – Απόλλων Πόντου

Πλατανιάς – Απόλλων Λάρισας

Παναχαϊκ – Απόλλων Σμύρνης

11η – 22η αγωνιστική

Χανιά – Δόξα Δράμας

Καραϊσκάκης – Κέρκυρα

Απόλλων Πόντου – Εργοτέλης

Απόλλων Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Σμύρνης – Λεβαδειακός

Παναχαϊκή – Πλατανιάς

Related Articles

Το fonimaleviziou.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει ότι θα έχετε την καλύτερη εμπειρία στην επίσκεψη σας. Διαβάστε εδώ περισσότερα για την Πολιτική Απορρήτου Προσωπικών Δεδομένων Αποδέχομαι Περισσότερα...