Νίκησε την Παλιανή ο ανεβασμένος ΟΦΑΜ

Στα τρία γκολ σταμάτησε ο ΟΦΑΜ την 3η αγωνιστική του πρβταθλήματος της β κατηγορίας με αντίπαλο την Παλιανή.

Ο ΟΦΑΜ έπαιξε ουσιαστικό ποδόσφαιρο σκόραρε όταν έπρεπε και έφυγε από την Αυγενική με τους τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε με πέναλτι λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Σφακιανάκης που ανέλαβε την εκτέλεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΑΜ πίεσε ακόμη περισσότερο και μόλις στο 49΄ο Κοσκινάς έκανε το 0-2.

Από κει και πέρα η ομάδα του Χριστόφορου Ανδριαδάκη έπαιξε παιχνίδι κατοχής και άφησε τον χρόνο να κυλήσει.

Παρόλα αυτά στο 81 ο Σκουλούδης έκανε το 0-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Παλιανή: Ουζουνίδης, Τζερεμάκης(60'Αλεξάκης), Σπινθουράκης(60'Πλούσος), Βουβάκης(78' Ε.Σπινθουράκης), Οικονομάκης(60Γεργιανάκης), Καμπουράκης, Γ. Οικονομάκης, Κοσμαδάκης, Βιτσαράς, Ι. Κοσμαδάκης, Φουντουλάκης

ΟΦΑΜ: Φραγκουλάκης, Νικηφόρος, Μυτάκης, Σφακιανάκης, Ρογδιανάκης, Δεληγιαννάκης(87' Μοχιανάκης), Σκουλούδης, Κολλαρετάκης, Κοσκινάς, Λαδουκάκης(83' Γενιτσαρίδης), Κυριακάκης(73' Μαργαριτσανάκης)