Ήττα με 2-4 για την Κ17 του ΟΦΗ από την ΑΕΚ

Την ήττα με σκορ 2-4 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ στο γήπεδο της Ελιάς, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 10ο λεπτό με τον Αντωνόπουλο, ενώ στο 18' ο Γεωργέας έκανε το 0-2 για την ομάδα του.

Στο 53' ο Βλαχίδης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Χωραϊτη για το 0-3.

Στο 63ο λεπτό ο Φωτιάδης σκόραρε και μείωσε σε 1-3 για τον ΟΦΗ. Τρία λεπτά αργότερα ο Μιχόπουλος έκανε το 1-4 για την ΑΕΚ, ενώ στο 73' ο Φωτιάδης νίκησε και πάλι τον γκολκίπερ των «κιτρινόμαυρων», διαμορφώνοντας το τελικό 2-4, έπειτα από ασίστ του Καφούση.

K17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Χωραϊτης, Σημαιάκης (55' Αποστολάκης), Χνάρης, Σμπώκος, Βιτώρος, Λέλεκας (75' Κορνηλάκης), Φωτιάδης, Βασιλάκης, Σωμαράκης (55' Γεωργαλής), Καφούσης (75' Χατζηπαράσχος), Μπερικάκης (75' Αμανάκης).