Κέρδισε στον Κρουσώνα ο ΠΑΟΚ τις Μοίρες με 1-0

Τελευταία Ενημέρωση:

Με ένα γκολ του Βαγγέλη Μωραΐτη πήρε τη νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς ο ΠΑΟΚ στον Κρουσώνα απέναντι στις Μοίρες που δεν απείλησαν ιδιαίτερα.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ με τον Δημήτρη Βολονάκη για πρώτη φορά στο πάγκο φέτος ήταν αρκετά καλή ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο και πήρε άξια τη νίκη αφού θα μπορούσε να έχει βάλει τουλάχιστον ένα γκολ ακόμη.

Από την άλλη οι Μοίρες δεν ήταν καλές και δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν καθόλου ευκαιρίες με αποτέλεσμα να μην μπορέσουν να απειλήσουν τον ΠΑΟΚ.

Το παιχνίδι δεν είχε κλασικές ευκαιρίες αλλά είχε αρκετή ένταση και ρυθμό.

Στο 10’ ο Παπαδιός με κάθετη βρήκε τον Μωραΐτη που μέσα από την περιοχή με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0.

Στο 38’ από σέντρα του Ανωγειανάκη ο Γεωργόπουλος στο δεύτερο δοκάρι πήρε την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε ο Σωπασής.

Στο 42’ σέντρα του Ιερωνυμάκη, κεφαλιά του Αντωνάκη λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ φτωχό από φάσεις εκτός από το 89’ που ο Απλάδάς έκοψε μέσα στην μικρή περιοχή για τον Στρατήγη, που σούταρε όμως ψηλά άουτ και έχασε την ευκαιρία να βάλει άλλο ένα γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ.

Συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Λεοντιάδης, Απλαδάς, Γεωργόπουλος, Παπαδιός, Βασιλείου, Σκούφος(93’ Σούρσος), Πρικάκης, Ξημεράκης, Στρατήγης, Ανωγειανάκης(66’ Κοζορώνης), Μωραΐτης(86’ Βατσινάς).

Μοίρες: Σωπασής, Σαβοϊδάκης(55’ Μπιμπάκης), Καργάκης, Traore, Ιερωνυμάκης, Αντωνάκης, Φραγκιαδάκης, Kioppi(84’ Γουρλεμάκης), Προβιδάκης, Σ. Καργάκης, Φανουράκης.