Κάκιστος ο ΟΦΑΜ έχασε 3-2 από τα Καμίνια

Σε πολύ κακή μέρα βρέθηκε ο ΟΦΑΜ με αντίπαλο τα Καμίνια και έχασε με 3-2 στο Λίντο.

Τα Καμίνια με όπλο τις αντεπιθέσεις κατάφερε να βάλει τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο στην καλύτερη άμυνα της κατηγορίας και κράτησε το υπέρ του σκορ στο δεύτερο ημίχρονο παίρνοντας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Η ομάδα του Χρήστου Ανδριαδάκη στο δεύτερο ημίχρονο όταν ήταν πίσω στο σκορ με 3-1 ξύπνησε και έπαιξε σωστό ποδόσφαιρο με πολύ πίεση αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-2.

Στο 6' από κάθετη του Τουφεξή ο Περάκης με πλασέ έκανε το 1-0 για τον ΑΟΚ.

Στο 18 ο Κλαπάκης λίγο έξω από την περιοχή προσποιήθηκε ότι θα σουτάρει με το δεξί, γύρισε τη μπάλα στο αριστερό και με ωραίο σουτ έκανε το 1-1 για τον ΟΦΑΜ.

Στο 26' ο Μπρίνταλος από τη γωνία της περιοχής με καταπληκτικό σουτ στο απέναντι παραθυράκι του Αποστολάκη έκανε το 2-1.

Στο 34' ο Ι. Παπαδάκης έκλεψε τη μπάλα στο κέντρο έφτασε λίγο έξω από την περιοχή, σούταρε αλλά απέκρουσε ο Αποστολάκης.

Στο 38' ο Σκουλούδης έβαλε γκολ με πλασέ μέσα από την περιοχή αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 41' κακή λειτουργία της άμυνας του ΟΦΑΜ ο Μπρίνταλος βγήκε μόνος του, πέρασε τον Αποστολάκη και πλάσαρε δε κενή εστία κάνοντας το 3-1.

Στο 47' ο Μοχιανάκης σούταρε, απέκρουσε ο Π. Παπαδάκης.

Στο 58' ο Π. Παπαδάκης έκανε σωτήρια απόκρουση σε σουτ του Μοχιανάκη από το ύψος της περιοχής.

Στο 70' ο Κοσκινάς πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πήγε στο δοκάρι και την μπλόκαρε ο Παπαδάκης πριν περάσει τη γραμμή.

Στο 72' ο Ι. Παπαδάκης σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή και απέκρουσε με δυσκολία ο Αποστολάκης.

Στο 78' πανέμορφη εκτέλεση φάουλ του Κτιστάκη έκανε το 3-2.

Ο ΟΦΑΜ από κει και πέρα πίεσε πολύ αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Συνθέσεις:

ΑΟΚ: Π. Παπαδάκης, Δουκατζάκης, Χαλίκης, Λειβαδίτης, Οικονομάκης, Ι. Παπαδάκης, Περάκης, Μπαμπουλάκης, Μπρίνταλος( 90' Καραβιώτης), Μαργέτας(85' Παππάς), Τουφεξής.

ΟΦΑΜ: Αποστολάκης, Νικηφόρος, Μουλακάκης, Κυριακάκης, Κτιστάκης, Ρογδιανάκης, Σκουλούδης(46' Μοχιανάκης), Αεράκης(58' Κοσκινάς), Κλαπάκης(60' Γενιτσαρίδης), Λαδουκάκης, Κολλαρετάκης.