Πέρασαν από το Γάζι τα Δειλινά 2-1 τους Ν.Αλμυρού (Πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Τελευταία Ενημέρωση:

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα από το Γάζι για τα Δειλινά αφού μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι επικράτησαν των Νέων Αλμυρού με 2-1.

Στο Α΄ μέρος και πιο συγκεκριμένα στο 24΄ ο Γιακουμάκης εκτέλεσε κόρνερ δημιουργήθηκε αναταραχή στην περιοχή των γηπεδούχων η μπάλα χτύπησε στον Τσικανδυλάκη και κατέληξε στα δίκτυα του Παγωμένου 0-1. Στο προηγούμενο λεπτό ο διαιτητής Μπαλίδης απέβαλλε το μέσο των Δειλινών Κεφαλούκο για εκτός φάσης κτύπημα σε αντίπαλο.

Στην επανάληψη αν και με 10 παίκτες οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και έχασαν μοναδικές ευκαιρίες με το Γιακουμάκη(κεφαλιά) και τον Κλίνη(φοβερή προσπάθεια και σουτ) που και στις δύο περιπτώσεις αποσόβησε σωτήρια ο Παγωμένος.

Για να φτάσουμε στο 76΄ όταν ο Λουλακάκης μπήκε στην περιοχή και με διαγώνιο πλασέ έκανε το 0-2.

Στο 85΄ και πάλι ο Κλίνης πλάσαρε από ευνοϊκή θέση για να αποκρούσει εκπληκτικά και πάλι ο Παγωμένος σε κόρνερ. Στο 87΄ ο Λευτέρης Κεφαλογιάννης εκμεταλλεύτηκε ολέθριο λάθος της άμυνας των Δειλινών και με εύστοχο πλασέ μείωσε σε 2-1 για τους γηπεδούχους.

Στο 88΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Άγγελος Κεφαλογιάννης για επικίνδυνο παίξιμο. Στο 89΄ σουτ του Μέτο πέρασε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Αλεξάκη.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ:   Παγωμένος, Τσικανδυλάκης(70΄Μέτο), Κεφαλογιάννης Αγγ., Παπαδάκης, Κανάκης, Χασουράκης, Κεφαλογιάννης Λευτ., Κοτζαγιώργης(72΄ Κατσαμάνης), Κεφαλογιάννης Γ.,Petrov, Βελιβασάκης.

ΔΕΙΛΙΝΑ:  Αλεξάκης, Λουλακάκης, Μπακαλάκης, Ανδρεαδάκης(62΄Βιστάκης), Τσαγκαράκης, Πασσάς, Τσατσάκης, Κεφαλούκος, Κλίνης, Γιακουμάκης, Λαυρεντίου(74΄Κώσταλ).