Αδίκησε τον εαυτό της η Ροδιά στην ήττα με 2-3 από τον Τηγανίτη

Συνεχίζει να αδικεί τον εαυτό της η Ροδιά που αυτή την φορά ηττήθηκε με 2-3 από τον Τηγανίτη, βλέποντας την τύχη εκ νέου να της γυρίζει την πλάτη. Ωστόσο παρά την ήττα οι Μαλεβιζιώτες παρέμειναν στην πρώτη 5αδα της βαθμολογίας.

Το σκορ για τον Τηγανίτη, μετά από όμορφη κυκλοφορία και συνδυασμό, άνοιξε στο 9ο λεπτό ο Γεωργάκης για το 0-1.

Τα πράγματα για την Ροδιά έγιναν ακόμη δυσκολότερα όταν στο 27ο λεπτό ο Στεφανάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 0-2.

Οι πράσινοι στο διάστημα του πρώτου μέρους είχαν τρεις κλασσικές ευκαιρίες για γκολ με την απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεμονάκη, την εξ' επαφής κεφαλιά του Κασαπάκη αλλά και την προσπάθεια του Καραγιάννη.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Γ. Χατζηδάκη μπήκαν με σκοπό να μειώσουν γρήγορα… και το κατάφεραν.

Από την εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλάκη, ο Καραγιάννης έπιασε την κεφαλιά και σκόραρε για το 1-2 στο 50ο λεπτό.

Ο Τηγανίτης κόντρα στην ροή βρήκε δίχτυα για 3η φορά από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ καθώς ο Στεφανάκης με σουτ έγραψε το 1-3.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό η Ροδιά μπήκε εκ νέου στο παιχνίδι μετά το αυτογκόλ του Σπέγκα για το τελικό 2-3.

Φωνάζουν οι γηπεδούχοι για πέναλτι πάνω στον Λεμονάκη, με το τελικό αποτέλεσμα να δίνει σπουδαία νίκη στον Τηγανίτη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΡΟΔΙΑ: Καρπαθάκης, Φλουρής, Βαμβουκάκης, Μανδελενάκης, Κασαπάκης Κ., Σαλούστρος (46' Χριστοδουλάκης), Στεργιάννης, Μαστροβασίλης (84' λτ. Ναξάκης) ,Καραγιάννης (80' λτ. Συγλέτος), Κακουδάκης (46' Μπελιμπασάκης Γ.), Λεμονάκης

ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ: Καλούδης, Θεοδωράκης (67' Ζωγραφάκης), Τράχλ (75' λτ. Σπέγκας), Μιχελής, Χιώτης, Καβρός, Κανδυλάκης, Ευθυμιάδης, Γεωργάκης (67' Συσκάκης), Χατζηαθανασίου (85' Βούρδουλας), Στεφανάκης

Φώτο: Nίκος Λαγκουβάρδος