2 χρυσά και ένα χάλκινο η Τσαπαρίδη Άννα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα kickboxing

Τελευταία Ενημέρωση:

Η Τσαπαρίδη Άννα είναι μαθήτρια της έκτης του 3ου δημοτικού σχολείου στο Γάζι Ηρακλείου .

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στις 6, 7 & 8 Δεκεμβρίου  το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Kick Boxing, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο ΛουτράκιΟ Κρητικός σύλλογος κατέκτησε συνολικά 40 μετάλλια και αναδείχθηκε τρίτος στη συνολική κατάταξη της διοργάνωσης. Το πρωτάθλημα διοργανώθηκε υπό την αιγίδα της ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ KICK BOXING Ελλάδος ενώ οι συμμετοχές ξεπέρασαν τις 2.500.Οι Gerontis Fighter’s, φυσικά συμμετείχαν και σε αυτή την διοργάνωση με πρωτοεμφανιζόμενους και μη αθλητές, οι οποίοι έβαλαν τα δυνατά τους πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσειςΟι αθλητές των Gerontis Fighters πλαισίωσαν κάθε ηλικιακή κατηγορία του πρωταθλήματος, με αρκετά πρωτοεμφανιζόμενα παιδιά, γεγονός που δεν τους πτόησε να συμμετάσχουν σε ένα τέτοιου μεγέθους πρωτάθλημα όπως το επίσημο πανελλήνιο.Τα σημάδια της εξέλιξης για τους παλαιότερους ήταν εμφανή δείχνοντας τις ικανότητές τους στον αγωνιστικό χώρο. Ανάμεσα σε αυτούς και η Τσαπαρίδη Άννα όπου μετά από δύσκολες μονομαχίες με ανερχόμενα ταλέντα στις πολεμικές τέχνες και αθλήτριες με περισσότερη εμπειρία κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια στις κατηγορίες kick light και light contact παγκορασιδων  σε πυραμιδικό σύστημα και 3 θέση και αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία point fight παγκορασιδων επίσης σε πυραμιδικό σύστημα . Με αυτόν τον τρόπο συνεχίζει την ανοδική της πορεία καθώς και πέρσι στο πανελλήνιο πρωτάθλημα kick boxing είχε ανέβει στο βάθρο κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία point fight παγκορασιδων και το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία light contact παγκορασίδων  σε πυραμιδικό σύστημα .