Χωρίς να εντυπωσιάσει η Μικτή Ηρακλείου Κ14 νίκησε το Λασίθι 1-2 (Πλούσιο Φωτορεπορτάζ)

Τελευταία Ενημέρωση:

Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση της η Μικτή Ηρακλείου Κ14 νίκησε με 1-2 το Λασίθι και ξεκίνησε νικηφόρα. Το Ηράκλειο στο πρώτο ημίχρονο είχε τις ευκαιρίες να κάνει το 2-0 ακόμα και το 3-0 αλλά δεν τα κατάφερε στην τελική προσπάθεια. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Λασιθίου ανέβασε την απόδοση της και πίεσε πολύ το Ηράκλειο αναγκάζοντας το σε αρκετά λάθη. Ο Γιάννης Χατζησεβαστός έκανε και τις 5 αλλαγές χωρίς όμως να βελτιώνεται αισθητά η ομάδα του.

Στο 2’ από σέντρα του Πάπα ο Γκούντελος από κοντά πλάσαρε άουτ.

Στο 4’ σουτ του Κουτσουπιά ψηλά άουτ.

Στο 12’ από έξυπνη εκτέλεση κόρνερ του Βασιλάκη ο Κουτσουπιάς πλάσαρε ελάχιστα άουτ.

Στο 17’ από σέντρα του Γκιαουράκη ο Πάπα πλάσαρε άουτ.

Στο 20’ ο Βασιλάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα δοκάρι και μέσα για το 0-1.

Στο 24’ ωραίος συνδυασμός Γιαουράκη με Πάπα, το σουτ του Κουτσουπιά έφυγε άουτ.

Στο 39’ ενώ το Ηράκελιο εκτέλεσε κόρνερ και τρεις παίκτες του δεν βρήκαν τη μπάλα για να την σπρώξουν στα δίχτυα, το Λασίθι έφυγε στην αντεπίθεση με τον Φραγκιαδάκη που διέσχισε όλη την δεξιά πλευρά σούταρε, και έκανε το 1-1.

Στο 41’ ψηλοκρεμαστό φάουλ κοντά στο κέντρο απ’ τον Ισχυρόπουλο, ο Παπαδάκης απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ.

Στο 51’ ο Χρονάκης με δυνατό σουτ έκανε το 1-2 και ξαναέβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Στο 53’ από λάθος της άμυνας του Ηρακλείου ο Λέσι σούταρε άουτ μέσα απ’ την περιοχή.

Συνθέσεις:

Λασίθι: Χαραλαμπάκης, Σαλάϊ, Λούσι, Ισχυρόπουλος, Φραγκιαδάκης, Γκιόκα(43’ Παλακίδας), Νίκα, Ζωγραφίνης, Λούσι(36’ Στρατάκης), Τουρλούκης, Φωτουλάκης.

Ηράκλειο: Παπαδάκης, Μαυροειδής(64’ Καραντινός), Ρολάκης, Ρεράκης, Βασιλάκης(36’ Χρονάκης), Κουτσουπιάς, Νικοκυράκης, Κώττας(40’ Καρπαθάκης), Γκιαουράκης(54’ Ντουράκης), Πάπα(34’ Αδαμάκης), Γκούντελος(40’ Γκατσαβούνης).