Ξανάπιασε κορυφή η Τύλισος 4-1 την Παλιανή

Στην κορυφή της Β κατηγορίας επανήλθε η Τύλισος μετά τη νίκη της με 4-1 επί της Παλιανής και την ήττα του ΟΦΑΜ από τους Νέους Αλμυρού.

Μετά το κακό πρώτο ημίχρονο η Τύλισος ανέβασε την απόδοση της και στο δεύτερο και μετέτρεψε το 2-1 σε 4-1 απέναντι σε μια Παλιανή που στο ίδιο διάστημα αντί για τα δίχτυα σημάδευε τα δοκάρια.

Η ομάδα του Τίμου Σταματάκη ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο αλλά συνάντησε απέναντι της τον τερματοφύλακα Γιανναδάκη που έκανε δύο εξαιρετικές αποκρούσεις.

Μόλις στο 1' ο Παπαγγελής από καλή θέση σούταρε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Στο 13' ατομική προσπάθεια και σουτ του Οικονομάκη απέκρουσε στη γωνία του ο Γιανναδάκης.

Στο 17' ο Χατζηγεωργίου με ξαφνικό γυριστό σουτ, δοκάρι και μέσα έκανε το 1-0.

Δεν χάρηκε όμως πολύ το γκολ η Τύλισος αφού στο επόμενο λεπτό η Παλιανή κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μαματζάκη στον Μανιουδάκη, το εκτέλεσε ο Σπινθουράκης και ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 27' από πάσα του Βιτσαρά, δυνατό σουτ ο Μανιουδάκης και δύσκολη απόκρουση του Γιανναδάκη.

Στο 30' από πάσα του Βιτσαρά το έξοχο σουτ του Οικονομάκη απέκρουσε φανταστικά ο Γιανναδάκης.

Στο 45' από φάουλ του Μανιούδη ο Βανγκέλι με κοντινή προβολή έγραψε το 2-1.

Στο 59' ο Τζανής με κεφαλιά έκανε το 3-1 από κόρνερ του Μανιούδη.

Στο 67' ο Παπαγγελής με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το τελικό 4-1.

Ακολούθησαν δύο δοκάρια του Καμπουράκη στο 73' με εκτέλεση φάουλ και στο 75' με σουτ από πλάγια θέση.

Στο 78' αποβλήθηκε ο Εφραίμ Σπινθουράκης για εξύβριση αφού ακούστηκε κάτι από την κερκίδα και απάντησε.

Τύλισος: Γιανναδάκης, Λιαπάκης, Σαβουιδάκης, Καλέας, Χατζηγεωργίου, Βανγκέλι, Μαματζάκης, Μανιούδης, Λέκκα, Παπάζογλου, Παπαγγελής.

Παλιανή: Ουζουνίδης,Τζερεμάκης, Φουντουλάκης, Σπινθουράκης, Οικονομάκης, Κοσμαδάκης, Γ. Οικονομάκης, Καμπουράκης, Βιτσαράς, Ε. Σπινθουράκης, Μανιουδάκης.