Δύσκολο διπλό για τον ΕΓΟΗ στο Ασήμι

Μεγάλο διπλό για τον ΕΓΟΗ στο Ασήμι κερδίζοντας με 1-2 φεύγοντας με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Το παιχνίδι ήταν αρκετά μοιρασμένο και ο πιο εύστοχος ΕΓΟΗ έφυγε νικητής.

Το ημίχρονο τελείωσε με τους φιλοξενούμενους να είναι μπροστά στο σκορ από γκολ του Παναούση με κεφαλιά μόλις στο 5'.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Ασήμι ισοφάρισε αρκετά γρήγορα και πιο συγκεκριμένα στο 53' με πανέμορφο σουτ του Χατζηκωνσταντίνου κάνοντας το 1-1.

Στο 64' όμως η ομάδα του Άγγελου Λυριτζή μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ με γκολ του Ντινελάρη με σουτ.

Στο 85' τα πράγματα στράβωσαν για τον ΕΓΟΗ που έμεινε με 10 παίκτες από την αποβολή του Κέσκου. Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν πλήρωσαν το αριθμητικό μειονέκτημα που είχαν και κράτησαν το νικηφόρο 1-2.

Συνθέσεις:

ΑΣΗΜΙ: Ντάγκινης, Δασκαλάκης, Χατζηπαυλίδης, Σαρίδακης, Κουτεντάκης, Χατζηπαυλίδης Ιορ. (65' Κρουσταλλάκης), Χατζηπαυλίδης, Μακράκης (46' Μαραγκάκης), Χατζηκωνσταντίνου, Αρντίτ, Χατζάκης

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Ζερβάκης, Γούλας, Παναούσης, Λυριτζής, Ντινελάρη, Ζέκιο, Καλαϊτζάκης, Κέσκος, Γιακουμάκης, Αθουσάκης