Πολύ κακός ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 2-0 απ' τον Αστέρα Τρίπολης

Δύο πέναλτι, από ένα στο φινάλε κάθε ημιχρόνου, δύο γκολ από τον Μπαράλες και ο Αστέρας πήρε μεγάλη νίκη-ανάσα με 2-0 επί του κακού ΟΦΗ, που συνεχίζει να… παραπαίει στα εκτός έδρας ματς.

Πολύ πιο έτοιμος για την αναμέτρηση και με αρκετές μονάδες του σε καλή μέρα ο Αστέρας Τρίπολης επιβραβεύθηκε γι' αυτό που παρουσίασε στον αγωνιστικό χώρο καταφέρνοντας να «κλειδώσει» τον ΟΦΗ και πήρε όλους τους βαθμούς. Ο Μπαράλες τα γκολ με ωραίες εκτελέσεις πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και το τελείωμα του δεύτερου 45λέπτου. Πολύ καλύτερη η εικόνα της ομάδας του Ράσταβατς στο δεύτερο ημίχρονο, 7η εκτός έδρας ήττα για την ομάδα του Γιώργου Σίμου.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Άνχελ Ορτέγκα Μαρτίνες, Σουάρεθ, Ματρικάρντι, Βαλιέντε, Μουνάφο, Σίτο (67' Ριέρα), Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ (82' Ιγκλέσιας), Μπαράλες

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Κουτρουμπής, Νέιρα (88' Νάστος), Σεμέντο, Γιαννούλης, Φιγκεϊρέδο, Βαζ (73' Σόουζα), Στάικος (81' Μάνος), Μεγιάδο, Κοροβέσης, Μπράουν