Πάλι πρώτος ο ΟΦΑΜ που κέρδισε στη Βαγιά τα Δειλινά(pics)

Του Γιώργου Πλαΐτη

Και πάλι πρώτος με 42 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Β2 κατηγορίας βρέθηκε ο ΟΦΑΜ μετά τη νίκη που πήρε στο ντέρμπι με τα Δειλινά καθώς εκμεταλλεύτηκε άψογα την ήττα της Τυλίσου από τα Καμίνια.

Το παιχνίδι δεν ήταν καλό ποιοτικά με πολλά νεύρα και κακό ρυθμό αλλά η ομάδα του Χριστόφορου Ανδριαδάκη είχε πιο καθαρό μυαλό και πήρε το παιχνίδι με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 2' από κόρνερ του Μιχελάκη, ο Λαυρεντίου πήρε τη κεφαλιά, άουτ.

Στο 3' από κόρνερ και πάλι του Μιχελάκη, ο Λαυρεντίου μπήκε πάλι στη φάση, σούταρε όμως ψηλά άουτ.

Στο 8' απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κτιστάκη, απέκρουσε δύσκολα ο Αλεξάκης.

Στο 32' ο Σκουλούδης νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Αλεξάκη.

Ένα λεπτό μετά όμως ήρθε ο Λαδουκάκης να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ με δυνατό συρτό σουτ έξω από την περιοχή γράφοντας το 0-1.

Στο 47' από λάθος του Κολλαρετάκη ο Χουρίδης βγήκε μόνος του από πλάγια αλλά το τελείωμα του έφυγε απελπιστικά άουτ.

Στο 52' απευθείας φάουλ του Μιχελάκη λίγο άουτ.

Στο 61' ο Μοχιανάκης εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία της άμυνας των Δειλινών, σούταρε όμως ελάχιστα άουτ.

Στο 63' ο Μοχιανάκης έπαιξε ωραία στον Αεράκη που σούταρε από το ύψος της περιοχής και απέκρουσε ο Αλεξάκης.

Στο 74' ο Λαυρεντίου βγήκε μόνος του στην περιοχή, σούταρε αλλά ο Σαμαριτάκης με εκπληκτική απόκρουση κράτησε το μηδέν.

Στο 92' ο Κυριακάκης κέρδισε μια μονομαχία, σούταρε δυνατά,  ψηλά άουτ.

Δειλινά: Αλεξάκης, Λουλακάκης, Μπακαλάκης, Ανδρεαδάκης, Βιστάκης, Πασσάς, Λαυρεντίου(81' Κωστάλ), Μιχελάκης, Χουρίδης(64' Μαθιουδάκης), Γιακουμάκης, Τσατσάκης(55' Taraj).

ΟΦΑΜ: Σαμαριτάκης, Μαργαριτσανάκης, Νικηφόρος, Δεληγιαννάκης, Κτιστάκης(55' Μουλακάκης), Σφακιανάκης, Σκουλούδης(88' Κυριακάκης), Κολλαρετάκης(84' Βρούζος), Μοχιανάκης(75' Ανδριαδάκης), Αεράκης, Λαδουκάκης.