Super League 2: Έγινε η κλήρωση του πρωταθλήματος – Όλοι οι αγώνες

by litsa TSANTIRAKI

Τελευταία Ενημέρωση:

Με Ιωνικό στο Παγκρήτιο ξεκινάει ο Εργοτέλης

Δυνατά ζευγάρια προκύπτουν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ 2, η οποία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη το μεσημέρι στα γραφεία της διοργανώτριας.

Τα Χανιά θα ξεκινήσουν την πορεία τους με το παιχνίδι απέναντι στη Δόξα Δράμας, την οποία θα φιλοξενήσουν εντός έδρας. Ο Εργοτέλης θα υποδεχτεί στο Ηράκλειο τον Ιωνικό, ενώ ο ΟΦ Ιεράπετρας στο παρθενικό του παιχνίδι στην κατηγορία θα αντιμετωπίσει τον Διαγόρα.

Κατά συνέπεια και οι τρεις κρητικές ομάδες θα ξεκινήσουν την πορεία τους παίζοντας εντός έδρας.

Σε ό,τι αφορά τα τρία κρητικά ντέρμπι αυτά ορίστηκαν για την 4η αγωνιστική Χανιά-Εργοτέλης, την 8η Χανιά-ΟΦΙ και την 9η ΟΦΙ-Εργοτέλης.

Υπενθυμίζεται πως η έναρξη του πρωταθλήματος όπως τονίστηκε άλλωστε και στο περιθώριο της κλήρωσης είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 24 Οκτωβρίου, δηλαδή ακριβώς σ’ ένα μήνα από σήμερα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής είναι το εξής:

Καραϊσκάκης Αρτας-Λεβαδειακός
ΟΦΙ-Διαγόρας
Χανιά-Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή-Τρίκαλα
Εργοτέλης-Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας-Ξάνθη

2η αγωνιστική
ΟΦΙ-Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Χανιά
Διαγόρας-Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη-Ιωνικός

3η αγωνιστική
Καραϊσκάκης-Χανιά
Παναχαϊκή-ΟΦΙ
Εργοτέλης-Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας
Ξάνθη-Δόξα Δράμας
Ιωνικός-Τρίκαλα

4η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης
Χανιά-Εργοτέλης
ΟΦΙ-Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Διαγόρας-Ιωνικός
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας

5η αγωνιστική
Καραϊσκάκης-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή
Ξάνθη-Χανιά
Ιωνικός-ΟΦΙ
Τρίκαλα-Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας-Διαγόρας

6η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-Καραϊσκάκης
Εργοτέλης-Ξάνθη
Παναχαϊκή-Ιωνικός
Χανιά-Τρίκαλα
ΟΦΙ-Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός-Διαγόρας

7η αγωνιστική
Καραϊσκάκης-Ξάνθη
Ιωνικός-Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα-Εργοτέλης
Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή
Διαγόρας-Χανιά
Λεβαδειακός-ΟΦΙ

8η αγωνιστική
Ιωνικός-Καραϊσκάκης
Ξάνθη-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Διαγόρας
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Χανιά-ΟΦΙ

9η αγωνιστική
Καραϊσκάκης-Τρίκαλα
Δόξα Δράμας-Ιωνικός
Διαγόρας-Ξάνθη
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας
ΟΦΙ-Εργοτέλης
Χανιά-Παναχαϊκή

10η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης
Τρίκαλα-Διαγόρας
Ιωνικός-Λεβαδειακός
Ξάνθη-ΟΦΙ
Απόλλων Λάρισας-Χανιά
Εργοτέλης-Παναχαϊκή

11η αγωνιστική
Διαγόρας-Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας
ΟΦΙ-Τρίκαλα
Χανιά-Ιωνικός
Παναχαϊκή-Ξάνθη
Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας

Related Articles

Το fonimaleviziou.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει ότι θα έχετε την καλύτερη εμπειρία στην επίσκεψη σας. Διαβάστε εδώ περισσότερα για την Πολιτική Απορρήτου Προσωπικών Δεδομένων Αποδέχομαι Περισσότερα...