Εκτός έδρας νίκη με 2-1 για το Αιγάλεω επί της Νίκης Βόλου

Ποδαρικό με το δεξί στη φετινή Football League που επιτέλους ξεκίνησε έκανε το πιο τυχερό Αιγάλεω, το οποίο επικράτησε 2-1 της Νίκης στον Βόλο με τον Μπουρλάκη να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις.

Το πρωτάθλημα της τρίτης κατηγορίας έκανε επανεκκίνηση έπειτα από σχεδόν έναν χρόνο λόγω κορωνοϊού και η ομάδα του Θωμά Γράφα σημείωσε την παρθενική νίκη της αγωνιστικής περιόδου. Δύο δοκάρια στο τελευταίο δεκάλεπτο είχαν οι γηπεδούχοι.

Ο Τσιλιγκίρης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στα τελειώματα του πρώτου μέρους, ευστοχώντας σε πέναλτι έπειτα από χέρι του Ντομίνγκεθ σε προσπάθεια του Οικονομόπουλου. Η απάντηση δόθηκε με το ίδιο… νόμισμα με τον Λούκας Γκαρθία μετά το χέρι του Μαχαίρα.

Κρουθ και Λούκας Γκαρθία είχαν δοκάρι στο 81' και το 86'αντίστοιχα. Από εκεί που το ματς έδειχνε να γέρνει προς το 2-1, έγινε το 1-2. Ο Τσιμπούκας έκανε «τσαφ» μέσα στην περιοχή και ο Μπουρλάκης σκόραρε με δυνατό σουτ στο 90'+1'. Ο ίδιος παίκτης είχε σημειώσει το νικητήριο του Διαγόρα επί του Ολυμπιακού (ξανά στον Βόλο) στην τελευταία αγωνιστική, που διεξήχθη την περασμένη σεζόν στο ίδιο πρωτάθλημα στις 8 Μαρτίου του 2020.