SL2: Σπουδαίο διπλό για Χανιά, «λύτρωση» στις καθυστερήσεις για Ιωνικό!

Ολοκληρώθηκε με 4 αναμετρήσεις η 17η αγωνιστική της Super League 2 με τα Χανιά να παίρνουν σπουδαία εκτός έδρας νίκη απέναντι στα Τρίκαλα και τον Ιωνικό να παίρνει το «ντέρμπι» με την Παναχαϊκή με γκολ στο 93!

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της ημέρας τα Χανιά επικράτησαν με σχετική ευκολία των Τρικάλων με 0-2, ένα σκορ που είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Ιωνικός και ενώ τα πάντα έδειχναν πως θα στραβοπατήσει πήρε τελικά τη νίκη επί της Παναχαϊκής με 1-0 με ένα γκολ στο 93ο λεπτό του αγώνα.

Ο ΟΦΙ γνώρισε εκτός έδρας ήττα από την Δόξα Δράμας με 2-1, ενώ ο Απόλλων Λάρισας πήρε σπουδαίο διπλό με 1-2 επί του Καραϊσκάκη Άρτας.

Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία της Super League 2 μετά την ολοκλήρωση της 17ης αγωνιστικής: