Ηλιόλουστη μέρα με αεράκι στο στάδιο Νεάπολης. Σύσσωμη η διοίκηση του Αλμυρού στο γήπεδο με επικεφαλής τον πρόεδρο Μανώλη Βίστη.

Στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Γ’ Εθνικής στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής ο προπονητής του Αλμυρού Κώστας Κιάσσος επέλεξε τους παρακάτω έντεκα ποδοσφαιριστές .

Αναλυτικά οι συνθέσεις:

Αλμυρός : Χανιωτάκης,Ζέλιος,Δαμιανάκης,Γενιτσαρίδης,Γιαλούσης,Κουγιουμουτζής,Ρουμπάκης,Γκάρετ,Λεόν,Μίσκου

Νεάπολη: Γκογκόσης,Μπιτζανάκης, Κάρβι,Κατσούλης, Διαμαντάκης, Μαυρίδης, Καουκάκης ,Καπετανάκης , Φροκού,Παράσχος, Νοκαι

Στα πρώτα λεπτά είναι μοιρασμένο το παιχνίδι , με τον Αλμυρό να απειλεί στο 8′ και στο 10′ με διαδοχικά κόρνερ του Γενιτσαρίδη σε κεφαλιές Γιαλούση και Δαμιανάκη να περνούν ελάχιστα άουτ .

Στο 15′ σουτ μέσα από την περιοχή του Φροκού απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων .

17′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αλμυρό λόγω τραυματισμού ο Αγαπάκης στη θέση του Κουγιουμτζή

Στο 40′ κεφαλιά του Νοκάι σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Χανιωτάκη , γλύτωσε ο Αλμυρός το να δεχτεί το γκόλ.

Στο 42′ ανατροπή του Αζίζι μέσα στην περιοχή αντί πέναλτι υπέρ του Αλμυρού ο βοηθός υπέδειξε εσφαλμένα οφσάιντ τον επιθετικό των φιλοξενούμενων.

Λήξη α’ ημιχρόνου 0-0 το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο με μοιρασμένη την κατοχή μπάλας στις δύο ομάδες και αναμένουμε την εξέλιξη στο δεύτερο ημίχρονο.

Αλλάγη στο 45′ για την Νεάπολη μπήκε ο Νίνο στην θέση του Καπετανάκη

Στο 60′ ο Αζίζι από κοντά δε μπόρεσε να νικήσει το Γκογκόση που απέκρουσε σωτήρια και κράτησε το μηδέν για την ομάδα του .

Στο 63′ μετά από σέντρα σουτ του Ζέλλιου η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της Νεάπολης

Στο πρώτο δεκάλεπτο του β’ ημιχρόνου ο Αλμυρός έχει ανεβάσει την απόδοση του και πιέζει τη Νεάπολη .

Στο 70′ για τον Αλμυρό αλλαγή μπαίνει ο Κουράκης στη θέση του Δαμιανάκη .

Στο 75′ χαμένο πέναλτι για Αλμυρό ο τερματοφύλακας απέκρουσε το κτύπημα του Αζίζι

Στο 80′ αλλαγή για τον Αλμυρό στη θέση του Ζέλιου ο Χριστοδούλου.

Στο 85′ όλα στην ισοπαλία στην αναμέτρηση ακόμη 0-0 το σκόρ

Στις καθυστερήσεις ένα μακρινό σούτ του Καουκάκη για την Νεάπολη , έδιωξε σε κόρνερ ο Χανιωτάκης.

Το τελικό αποτέλεσμα 0-0 με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό .