Όλα τα αποτελέσματα των ομάδων της σημερινής ημέρας στην Γ’ Εθνική του Ομίλου της Κρήτης

by MANOS FARSARAKHS

Τελευταία Ενημέρωση:

Ο Αλμυρός ήταν ο μεγάλος νικητής του Μαλεβιζιώτικου ντέρμπι με αντίπαλο τη Δαμάστα, επικρατώντας 1-0 για την 6η αγωνιστική του 10ου ομίλου, ενώ την ίδια ώρα, ο Γιούχτας πήρε σημαντικό εκτός έδρας αποτέλεσμα, επικρατώντας της Νεάπολης. Βαριά ήττα για τον Πόρο που συνετρίβη 6-1 από την πρωτοπόρο πλέον ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ.

Στο Γάζι, ο Αλμυρός σε ένα πραγματικό ντέρμπι, δυσκολεύτηκε αλλά κατάφερε με «λυτρωτή» τον Κουράκη, να κάνει το 1-0 και να το διατηρήσει μέχρι το φινάλε, παίρνοντας σπουδαίο αποτέλεσμα και φτάνοντας πλέον τους 11 βαθμούς, έναν παραπάνω από την Δαμάστα.

Στις Μουρνιές, ο Πόρος συνετρίβη από την πρωτοπόρο ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ με 6-1 σε ένα παιχνίδι που σίγουρα θα επηρεάσει σημαντικά τη συνέχεια για την ομάδα του Βασίλη Κρασανάκη που ηττήθηκε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι και ο ίδιος υπέβαλλε τη παραίτησή του.

Στη Νεάπολη ο Γιούχτας χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Δομήνικος Πλουσής στο 12′ κατάφερε να επικρατήσει 0-1 και να πανηγυρίσει σημαντική εκτός έδρας νίκη, ενώ ο ΑΟΑΝ με γκολ των Τσανάι-Τσιλάι επικράτησε 2-0 του Ρεθυμνιακού.

Σημαντική νίκη και για τον Άρη Σούδας που επικράτησε 3-0 με δύο γκολ του Δρακάκη και ένα του Παπαθανασίου. Άνευ αγώνος τρίποντο για Πλατανιά και Ηρόδοτο.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής: 

18/04/21
16:30ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ16Παπαθανασίου67Δρακάκης75Νικολακάκης90Δρακάκης3 – 0FTΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.75Πυθαρούλης
16:30ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ3 – 0FTΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
16:30ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ0 – 3FTΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣ
16:30ΑΟΑΝΑΟΑΝ18Τσανάι86Τσιλάι2 – 0FTΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ
16:30ΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ63Κουράκης1 – 0FTΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑ
16:30ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ1Βαρουξάκης18Τριπουνάκης28Βαρουξάκης33Κόλα52Κόλα62Γιαννακούρος6 – 1FTΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ90Τάγγινης
16:30ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ0 – 1FTΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣ12ΠλουσήςΔ
17/04/21
16:30ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ71Κόκκαλης1 – 2FTΠΟΑΠΟΑ10Μέμμος52Καιμακαμουδης

Η βαθμολογία: 

#StandingsΑΓΝΙΗΥΠΕΡΚΑΤΑΔΙΑΦΒΑΘ
1ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ65011751215
2ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣ6411113813
3ΑΟΑΝΑΟΑΝ6411138513
4ΠΟΑΠΟΑ6411128413
5ΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ6321157811
6ΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣ632184411
7ΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑ6312115610
8ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.63121411310
9ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ63038629
10ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ62229728
11ΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ6213511-67
12ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ6204615-96
13ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ6114411-74
14ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ6114413-94
15ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ6105512-73
16ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ6006117-160

Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής: 

25/04/21
16:30ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣvΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ
16:30ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.vΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
16:30ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥvΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
16:30ΠΟΑΠΟΑvΑΟΑΝΑΟΑΝ
16:30ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣvΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ
16:30ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣvΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
16:30ΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑvΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ
16:30ΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣvΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ

Related Articles

Το fonimaleviziou.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει ότι θα έχετε την καλύτερη εμπειρία στην επίσκεψη σας. Διαβάστε εδώ περισσότερα για την Πολιτική Απορρήτου Προσωπικών Δεδομένων Αποδέχομαι Περισσότερα...