Το Γιούχτας – ΠΟΑ ντέρμπυ της Γ’Εθνικής που δεσπόζει στον Κρητικό όμιλο

by MANOS FARSARAKHS

Τελευταία Ενημέρωση:

Στο πρώτο μόλις λεπτό ο ΠΟΑ κέρδισε πέναλτυ , το οποίο εκτέλεσε ο Καίμακούδης και απέκρουσε ο Κόλλιας . Διατηρώντας έτσι το 0-0 στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης .

Στο 16′ ο Καιμακούδης επιχείρησε σέντρα σουτ και μπλόκαρε ο Κόλλιας .

Στο 28′ με 10 ποδοσφαιριστές μένει ο Γιούχτας , μετά από αποβολή του Κόλλια σε ανατροπή του Μέμμου με κόκκινη κάρτα .

Στο 30 ΄ αλλαγή ο τερματοφύλακας Χρήστου μπαίνει για τον Γιούχτα .

Στο 31΄ εκτέλεση φάουλ στο όριο περιοχής σε πολύ καλή θέση , εκτελεί ο Πατινιώτης και μπλοκάρει ο Χρήστου .

Στο 40′ μακρινό σουτ του Κατσικοκέρη για τον Γιούχτα ,η μπάλα λίγο ψηλά άουτ από το οριζόντιο δοκάρι .

Στο 47΄ο Γιούχτας ζητάει πέναλτυ ,τελικά παίρνει φάουλ έξω από την περιοχή , με 3 άτομα στο τείχος , σούτ ο Πλουσής ο Γιαγκιόζης διώχνει σε κόρνερ .

Στο 0-0 το σκόρ ημιχρόνου στις Αρχάνες.

Στο 54 ΄ φάση για τον ΠΟΑ τετ α τετ Κελοσάνι με Χρήστου , χλιαρό σουτ στην αγκαλιά του τερματοφύλακα .

Στο 58 ΄σουτ του Μέμμου η μπάλα λίγο άουτ .

Στο 66΄φάουλ ο Γερμενίδης εκτελεί φάουλ έξω αριστερά για τον ΠΟΑ , μπλοκάρει ο Χρήστου σταθερά .

Στο 73′ σουτ του Κερμενίδη στην αγκαλιά του Χρήστου .

Στο 79′ ο Δωματάς σέντραρε , ο Τσιρούδης σούταρε η μπάλα σε κόρνερ.

Με τον ΠΟΑ να πιέζει και τον Γιούχτα να κρατάει το μηδέν .

Στο 82′ κόρνερ για τον Γιούχτα ο Πλουσής παίρνει την κεφαλιά ο Κατσικοκέρης η μπάλα ψηλά άουτ .

Στο 91΄ σουτ του Δωματά μπλοκάρει ο Χρήστου και παραμένει το 0-0 στις καθυστερήσεις το παιχνίδι.

Στο 0-0 το τελικό σκορ μεταξύ Γιούχτα και ΠΟΑ .

Γιούχτας: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Μαυροειδής, Τζανής, Ραπτάκης, Σαββίδης, Ψαρράς, Μαυρομάτης, Κατσικοκέρης, Πλουσής Β. και Πλουσής Δ.

ΠΟΑ : Γιαγκιόζης, Νάτος, Αναστασιάδη, Ρουμπάκης Μ., Τσιρούδης, Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Γκελοσάνι, Μέμμος, Πατινιώτης και Αννιτσάκης