ΟΦ Ιεράπετρας: Νίκησε με 0-3 και τον έριξε τον Καραϊσκάκη αναμένοντας πιθανή αναδιάρθρωση

O ΟΦΙ πήγε αδιάφορος βαθμολογικά να αγωνιστεί σήμερα στην Άρτα απέναντι στον Καραϊσκάκη, ο οποίος καιγόταν για βαθμούς αλλά οι Ιεραπετρίτες επικράτησαν 0-3 και αυτό σημαίνει ότι οι γηπεδούχοι έμειναν στην 11η θέση και υποβιβάζονται. Πλέον τόσο ο ΟΦΙ όσο και ο Καραϊσκάκης θα περιμένουν τις εξελίξεις με την αναδιάρθρωση, μήπως και παραμείνουν και του χρόνου στη Super League 2.

Στο παιχνίδι η ομάδα της Ιεράπετρας κυριάρχησε από τα πρώτα λεπτά και πήρε προβάδισμα στο σκορ (0-1) στο 32' όταν μετά από κόρνερ του Χιντζίδη, ο Γκίνη με κεφαλιά έγραψε το 0-1. Τέσσερα λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 36' ο ΟΦΙ έκανε το 0-2 με κεφαλιά του Κούστα, μετά από σέντρα του Φουάση. Το τελικό 0-3 για τον ΟΦΙ γράφτηκε στο 61', όταν ο Τσιλιγγίρης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των Αρτινών, μετά από εξαιρετικό γύρισμα του Φουάση.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Μάγγος): Χουάντερσον, Τάμπας, Μπεκατώρος (46' Ρουμπαγκούκα), Φαν Ίπερεν, Χατζηδίμπας, Λόβριτς (82' Γαλεάδης), Μπρέμπος, Ναζίμ, Δούμτσιος (72' Τσούτσης), Κορέλας (46' Λουίς Φελίπε), Ρούνεϊ (72' Μαύρου)

ΟΦ Ιεράπετρας (Καβακάς): Μανουσάκης, Καψάλης (71' Πριόνας), Χιντζίδης, Σμίλτος, Ζήσης, Λεμονής (86' Κοτόπουλος), Φουάσης (86' Παπαδάκης), Γκίνη, Κούστα (71' Ντάλα Κόστα), Ντούνης (60' Τσιλιγγίρης), Βουό.