Η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε την Τρουά (1-2) στην πρεμιέρα της Ligue 1

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 2-1 της Τρουά στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος και τώρα ετοιμάζεται για την άφιξη του Λιονέλ Μέσι.

Έκανε το… καθήκον της και τώρα περιμένει τον Μέσι η Παρί Σεν Ζερμέν! Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο επικράτησε 2-1 της Τρουά με γκολ των Χακίμι και Ικάρντι και πλέον το μυαλό της είναι στην άφιξη του Αργεντινού σούπερ σταρ.

Ο Ελ Αζάμ στο 9ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Τρουά, με τον Αχράφ Χακίμι δέκα λεπτά αργότερα να φέρνει στα ίσα το ματς με ένα καταπληκτικό βολέ στην κίνηση. Στο 21' ο Κιλιάν Εμπαπέ έκανε το γύρισμα στον Ικάρντι, ο οποίος έγραψε το 2-1 με ωραίο σουτ με το εξωτερικό.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δυο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους να σκοράρουν, όμως χωρίς αποτέλεσμα, με την Παρί Σεν Ζερμέν να είναι η νικήτρια του αγώνα, μπαίνοντας με το δεξί στη νέα σεζόν.