Το εκπληκτικό Αθλόπολις φιλικό 4-2 επί του Αλόγου

by RAFAELA MPERKH

Τελευταία Ενημέρωση:

Αποδίδοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο, η αναπτυξιακή ομάδα του Αθλόπολις νίκησε σε φιλικό αγώνα το Άλογο Μαλεβιζίου με 4-2. Στο 1ο ημίχρονο το Άλογο με ηγέτη τον Τάκη Δίπλα, ήταν καλύτερο αλλά στην ανάπαυλα έγινε αλλαγή και η ομάδα του κατέρρευσε. Το Αθλόπολις προηγήθηκε 3-0 με τα καταπληκτικά σουτ των Παπαδάκη, Θεοδοσίου και Φραγκούλη.

Το άλογο μείωσε σε 3-1 με σουτ του Πατεράκη και λάθος του τερματοφύλακα, αλλά αμέσως μετά ο Χριστοδουλάκης με  εντυπωσιακό άπιαστο σουτ, έκανε το 4-1.Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε λίγο πριν το τέλος με πολύ ωραία ατομική ενέργεια και άψογο πλασέ ο Γκιαουράκης.