Πρώτη νίκη για τον ΕΓΟΗ με 1-0 κόντρα στη Βόνη (pics)

Με μπροστάρη τον αρχηγό του Παναούση ο ΕΓΟΗ κέρδισε με 1-0 τη Βόνη πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στην Α1 μετά την επιστροφή του στη μεγάλη κατηγορία του τοπικού Ηρακλείου.

Στο 23' Ο Παναούσης εκτέλεσε απευθείας φάουλ, στέλνοντας την μπάλα χαμηλά στην γωνία του Λάμπρου γράφοντας το 1-0.

Η Βόνη είχε δοκάρι στο 28' με τον Γιακουμάκη μετά από σέντρα σουτ.

Στο 57' ο Ζαρβάκης έφυγε μόνος του προσπάθησε να κρεμάσει τον Χαραλαμπάκη αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν με τον Ζερβάκη αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ.

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Κέσκος, Στοιχειός, Παναούσης, Ντάγκινης(61' Τασούδης), Παπουτσιδάκης(81' Τσολακούδης) Παπαντωνάκης, Κονίδης, Γιακουμάκης(5' Αγοράκης), Βελαώρας, Νεζίρι.

Βόνη: Λάμπρου, Γιακουμάκης, Σταυρακάκης, Μιχαηλίδης, Μυρωδιάς(20' Σκαρβελάκης), Μαρκατάτος, Βαρούχας, Βλάχος, Ζερβάκης, Καλογερίδης(82 Ζαχαράκης), Μόλλα(73' Λουρίδας)

Ήρθε ασθενοφόρο για τον Μυρωδιά

Μια άτυχη στιγμή περιελάβανε το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε ΕΓΟΗ και Βόνη.

Ο Γιώργος Μυρωδιάς αποχώρησε στο 19ο λεπτό με αναγκαστική αλλαγή, καθώς μετά από κόντρα έπεσε στο χορτάρι πιάνοντας το πόδι του και φυσικά έγινε αναγκαστική αλλαγή. Όσο περνούσε η ώρα το πόδι του ποδοσφαιριστή πρηζόταν και πονούσε περισσότερο με το ασθενοφόρο να έρχεται και να παραλαμβάνει τον άτυχο ποδοσφαιριστή. Η γιατρός του αγώνα εκτιμά ότι υπάρχει κάταγμα στο πέλμα του δεξιού ποδιού του Μυρωδιά.