Σούπερ Ροδιά μόνο 4-1 σε φιλικό τον Ερμή

Η ομάδα της Ροδιάς πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση επικράτησε σε φιλικό παιγνίδι με 1-4 του Ερμή στο Ατσαλένιο.

Οι ποδοσφαιριστές του Ζαχαρία Ντουλάκη έδειξαν με το καλημέρα τις διαθέσεις τους χάνοντας πολλές ευκαιρίες μέχρι να έρθει τελικά το 0-1 από το πανέμορφο σουτ του Αρμάντο Κότσι έξω από την μεγάλη περιοχή.

Ο Ερμής ισοφάρισε στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου όμως η ομάδα της Ροδιάς πήρε και πάλι το προβάδισμα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης με όμορφο τελείωμα του Κούβακα μετά από σέντρα-ασίστ του Ανδρουλάκη.

Ο ΑΟ Ροδιάς έκανε και το 1-3 λίγο αργότερα όταν και πάλι μετά από ασίστ του Ανδρουλάκη, ο Μάθιου χρίστηκε σκόρερ .

Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε μετά από προσπάθεια διαρκείας ο Μαραυγάκης, ενώ να σημειώσουμε πως δοκάρι είχε ο Μαστροβασίλης.

ΑΟ ΡΟΔΙΑΣ: Μιχαλάκης, Πετούσης, Λεβεντάκης, Δεληγιαννίδης, Οικονόμου, Κότσι, Σταματάκης, Λεμονάκης, Κωστάκης, Ανδρουλάκης, Κούβακας

Έπαιξαν και οι: Μαραυγάκης, Παπαδάκης, Μαστροβάσιλης, Μάθιου, Σαμ, Στρατάκης

Ερμής: Σταματάκης, Κουναλάκης, Μπιγικάκης, Ανδρεανίδης, Περάκης, Κουμάκης Χρονάκης, Καλαφάτης, Κελαράκης Χατζηπαράσχος, Κουγιός