Μοιρασιά στο ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ρωμανός 2-2 (pics)

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ρωμανό στο γήπεδο του Αλμυρού για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ. Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο αλλά η απόδοση του έπεσε κατά πολύ στο δεύτερο, ο Ρωμανός που μπήκε δυνατά κατάφερε να ισοφαρίσει και έτσι όπως εξελισσόταν ο αγώνας θα μπορούσε να βρει και τρίτο γκολ και να πάρει τη νίκη.

Στο 15' κάθετη του Σεραφειμίδη στον Μυλωνά, ο Γεωργίου έπεσε γρήγορα στα πόδια του επιθετικού του Ρωμανού και μπλόκαρε τη μπάλα.

Στο 17' κόρνερ του Μαυρομάτη, τρεις παίκτες του Ρωμανού εξ' επαφής δεν μπόρεσαν να κάνουν επαφή με τη μπάλα.

Στο 24' Ο Μαραθιανός από τα 25 μέτρα και χωρίς να το περιμένει κανείς έπιασε φοβερό σουτ με το αριστερό κάνοντας το 1-0.

Στο 27 ο Μπαμπουλάκης με προβολή έβαλε γκολ όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 31' σέντρα του Ρουμπάκη από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά ψαράκι του Μεμοτσέλα και 1-1 για τον Ρωμανό.

Στο 37' ο Μαγάκης μέσα από την περιοχή έφερε τη μπάλα από το αριστερό στο δεξί και σούταρε για το 2-1.

Στο 45' σέντρα σουτ του Ανωγειανάκη λίγο άουτ.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 48' ο Μαυρομάτης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ρουμπάκης από κοντά αμαρκάριστος ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 61' ο Μυλωνάς εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Πήλιου, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Γεωργίου ενώ στην επαναφορά έστειλε τη μπάλα άουτ

Στο 64' διαγώνιο σουτ του Μυλωνά ελάχιστα άουτ.

ΠΑΟΚ: Γεωργίου, Λιοδάκης(82' Γιαπεντζάκης), Πήλιος, Ζαρκαδούλας, Ξηρός(55' Αγριμάκης), Μπαμπουλάκης, Παπαδιός, Μαγάκης, Σκούφος, Ανωγειανάκης, Μαραθιανός

Ρωμανός: Ρουμπάκης Ι., Μαυρίδης(89' Δουζένης), Ανυφαντάκης, Ταβλαδωράκης, Ρουμπάκης Γ.(75' Παρτάλης), Κουκάκης, Μαυρομάτης, Μυλωνάς, Μόντι, Μεμοτσέλα(64' Κομνηνός), Σεραφειμίδης