Φιλική ήττα για τον Αλμυρό με 0-1 από τον Άρη Σούδας

Την ήττα γνώρισε στο παιχνίδι με τον Άρη Σούδας ο Αλμυρός με 0-1. Η ομάδα του Γαζίου έπαιξε με πολλές αλλαγές καθώς αύριο θα αντιμετωπίσει τον Ηρόδοτο σε ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι.

Το ματς ήταν αρκετά μοιρασμένο με τον Αλμυρό να είναι καλύτερος ειδικά στο πρώτο ημίχρονο έχοντας και δύο δοκάρια. Στο δεύτερο ημίχρονο ισορρόπησε αρκετά το παιχνίδι με τον Άρη Σούδας τελικά να πετυχαίνει γκολ και να κερδίζει.

Στο 10' ο Αλμυρός είχε το πρώτο του δοκάρι με τον Γαρεφαλάκη να μπαίνει στην περιοχή και να σουτάρει στο αριστερό δοκάρι.

Δύο λεπτά μετά στην επίθεση και πάλι ο Αλμυρός, η μπάλα κόντραρε σε παίκτη του Άρη Σούδας και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

Στο 53' ο Απλαδάς σούταρε από κοντά αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Στο 61' ο Ροκάκης που ήταν και ο καλύτερος παίκτης του Άρη Σούδας πλάσαρε μέσα από την περιοχή ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του. (0-1).

Στο 61' και πάλι ο Ροκάκης βρέθηκε σε καλό σημείο αλλά νικήθηκε δύο φορές από τον Σταυρακάκη.

Στο 81' ο Μπρένγκα μόνος του σε πλεονεκτική θέση σούταρε αδύναμα.

Στο 83' ο Κουράκης επιχείρησε ένα διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

Αλμυρός: Βλαχάκης, Ζερβός, Γιαλούσης, Δαμιανάκης, Τουγλής, Κασαπάκης, Αρχοντάκης, Μπρένγκα, Γαρεφαλάκης, Κουράκης, Απλαδάς.