Το πάλεψε αλλά έχασε από την ΑΕΚ ο ΕΓΟΗ

Δεν τα κατάφερε για άλλη μία αγωνιστική ο ΕΓΟΗ που ηττήθηκε με 3-1 από την ΑΕΚ Κατσαμπά. Με σκόρερ τον Κέσκο ο ΕΓΟΗ πέρασε μπροστά στο σκορ και πήγε με το υπέρ του 0-1 στα αποδυτήρια αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν κράτησε το σκορ. Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στο παιχνίδι που δεν το παράτησε λεπτό και αν και αγχώθηκε έκανε την ανατροπή και πήρε τους τρεις βαθμούς.

Στο 42' ο Παναούσης έπιασε την κεφαλιά, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ απέκρουσε και στην επαναφορά ο Κονίδης έκανε εύκολα το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χρήστος Νικολάου στο 51 και 55 έκανε την ολική ανατροπή γυρνώντας το παιχνίδι σε 2-1.

Ο ΕΓΟΗ έκανε ότι μπορούσε για να ξαναμπεί στο ματς αλλά ο Κοκκινάκης στο 82' με δικό του γκολ έκανε το 3-1 και σφράγισε τη νίκη της ομάδας του.

ΑΕΚ: Σπανός, Σωμαράκης, Τσίχλας, Νικολάου Π., Ντελία, Καραφωτιάς Τακ.(20΄ Δάσκος), Κάββαλος, Κοκκινάκης, Νικολάου Χ., Βαρδονικολάκης, Τσατσάκης Γ.

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Κέσκος, Βελαώρας, Παπουτσιδάκης, Πρωτοψάλτης, Κονίδης, Αγοράκης, Παναούσης, Ντάγκινης, Αλεξίου, Στοιχειός