Πρώτη νίκη για τον ΟΦΗ στην VolleyLeague με 3-2 επί της Κηφισιάς

Την πρώτη νίκη στη φετινή Volley League ανδρών πανηγύρισε ο ΟΦΗ με 3-2 σετ επί της Κηφισιάς στην τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν 2-0 σετ, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν και να στέλνουν το ματς στο τάι μπρέικ, εξασφαλίζοντας τον πρώτο βαθμό για φέτος.

Στο πέμπτο σετ, οι γηπεδούχοι ανέβασαν ξανά στροφές και έκαναν σεφτέ στο φετινό πρωτάθλημα.

Μετά απο ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου, ο ΟΦΗ σε ένα ντέρμπι με τα όλα του, κέρδισε την Κηφισιά με 3-2 σετ (28-26, 25-23, 16-25, 24-26, 15-10) και πέτυχε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Volley League.Εσπασαν καρδιές στο «παλατάκι» του ΟΦΗ.

Καθώς η κρητική ομάδα προηγήθηκε 2-0, η Κηφισιά ισοφάρισε σε 2-2 και πάντα κρίθηκαν στο τάι-μπρέικ με τον ΟΦΗ να είναι νικητής και να πανηγυρίζει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Μπορεί να είναι εικόνα 7 άτομα, άτομα που στέκονται και εσωτερικός χώρος

O Αμερικάνος Dewese με 28π και ο εκπληκτικός Πορτορικανός Vargas με 26π οι κορυφαίοι του ΟΦΗ στο παιχνίδι. ΟΦΗ-Κηφισιά 3-2.

Tα σετ: 28-26, 25-23, 16-25, 24-26, 15-10.

ΟΦΗ (Δεληκώστας): Γιαννόπουλος, Κάλλας, Deweese 28, Arpagiou 2, Δαρίδης (λ), Coto 11, Τσέλιος 8, Vargas 26, Τζουγκαράκης 5, Σαλταφερίδης.

Kηφισιά (Ορφανός): De Weijer 2, Αbrao 9, Κωτσάκης 21, Παπαδόπουλος, Ρούσης, Λινάρδος 13, Mihalj 2, Marks 24, Κωστόπουλος 1, Κοντοστάθης (λ), Μελλές 2.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Βάργκας με 25 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Ντεουίσε με 23. Για την ομάδα των βορείων προαστίων ξεχώρισε ο Μαρκς με 22.