Ήττα για τη Δαμάστα από την ΑΕΚ με 2-1

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι με την ΑΕΚ η Δαμάστα στο γήπεδο της Ελιας. Η ομάδα του Φάνη Χαλκιαδάκη βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από πολύ νωρίς καθώς μόλις στο πρώτο λεπτό δέχτηκε γκολ. Η ΑΕΚ προσπάθησε να βάλει άλλο ένα γκολ πριν το ημίχρονο αλλά δεν τα κατάφερε. Στο δεύτερο μέρος όμως σκόραρε και πάλι νωρίς κάνοντας το 2-0. Η Δαμάστα κατάφερε να μειώσει σε 2-1 αλλά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Στο 1' ο Προκόπης Νικολάου άνοιξε το σκορ σοκάροντας από πολύ νωρίς τη Δαμάστα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 60' ο Κοκκινάκης έκανε το 2-0.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Τάσος Απλαδάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 69, χωρίς όμως η Δαμάστα να μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω.

Στο 90' ο Κάββαλος δέχθηκε δεύτερη κίτρινη (κόκκινη).

ΑΕΚ: Σπανός, Κάββαλος, Ντελία, Κοκκινάκης, Καραφωτιάς, Τσίχλας, Καραφωτιάς Δ., Νικολάου Π., Βαρδονικολάκης(14' Δάσκος), Τσατσάκης(64' Ντάγγινης), Νικολάου Χ(64' Σωμαράκης).

Δαμάστα: Δανδάλης, Κουτσάκης(85' Καραξής), Πεταλάκης, Μαρκάκης, Αποστολάκης, Απλαδάς, Κουτσοποδιώτης(85'Λαμπράκης), Ψωμάς(69' Γωνιανάκης), Τζουβάρας, Μπαντούνας(85' Κοκορέλιας) , Κλαπάκης.