Super League 2 – 2ος όμιλος: Κορυφή η Καλλιθέα – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2 – 2ος όμιλος: Πρώτη η Καλλιθέα, στον… πόντο από την ομάδα του «Ελ Πάσο», Λεβαδειακός και Ρόδος.

Super League 2 – 2ος όμιλος: Η Καλλιθέα κέρδισε 2-0 τον Ηροδότο και ανέβηκε στην πρώτη θέση. Προσπέρασαν την ΑΕΚ ΒΛεβαδειακός και Ρόδος.

Ανακατατάξεις στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο της Super League 2, μετά την αναβολή του παιχνιδιού της ΑΕΚ Β με τον Αστέρα Βλαχιώτη, λόγω κρουσμάτων κορωνοϊου στους Πελοποννήσιους.

Η Καλλιθέα με γκολ των Μουνιέ, Ποζατζίδη στο δεύτερο 45λεπτο, επικράτησε 2-0 του Ηρόδοτου στο Παγκρήτιο και πέρασε στην 1η θέση. Από κοντά, Λεβαδειακός και Ρόδος. Οι Βοιωτοί με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισαν 3-1 τον ΟΦ Ιεράπετρας, ενώ με το ευρύ 4-0 πήραν τη νίκη τα «Ελάφια» κόντρα στην ουραγό του ομίλου, Ζάκυνθο.

Τέλος, τα Χανιά προηγήθηκαν για ακόμα ένα παιχνίδι, αλλά δεν κατάφεραν να κερδίσουν. 1-1 το ματς με την Επισκοπή, με την ομάδα του Ρεθύμνου να σκοράρει για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα και να παίρνει τον πρώτο της βαθμό.

Το Σάββατο, ο Παναθηναϊκός Β αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Καραϊσκάκη Άρτας, ενώ η Καλαμάτα επιβλήθηκε 2-0 του Εργοτέλη, με τον Αναστασόπουλο να σημειώνει το γκολ της χρονιάς, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Β΄ Όμιλος: Πάντα 1η η Βέροια – Από κοντά η Ξάνθη

Την 4η νίκη σε πέντε παιχνίδια πέτυχε επί των Τρικάλων η Βέροια και παραμένει στην κορυφή τρεις βαθμούς μπροστά από την Ξάνθη (που νίκησε τον Αλμωπό), η οποία έχει ματς λιγότερο.

Με πολλά γκολ ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Κυριακής η 5η αγωνιστική στον βόρειο όμιλο της Super League 2. Αναλυτικά: