Με τεσσάρα πέρασε από τη Γαρίπα ο ΟΦΑΜ!

Με το εντυπωσιακό 0-4 πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ο ΟΦΑΜ κερδίζοντας εκτός έδρας τη Γαρίπα. Η ομάδα του Γιώργου Παναγιωτάκη έπαιξε επιτέλους το ποδόσφαιρο που θέλουν να βλέπουν η διοίκηση και ο κόσμος με την ελπίδα ότι η ομάδα θα συνεχίσει με τον ίδιο τρόπο και στο πρωτάθλημα για την προσπάθεια να σωθεί η χρονιά στην Α2.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν έγιναν πολλές ευκαιρίες αλλά στο 30' ο Μαργαριτσανάκης άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ήταν καλύτερος και ο ΟΦΑΜ καταιγιστικός. Στο 73' ο Σκουλούδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (0-2) ενώ ο Γιαννακούδης λίγο αργότερα έκανε το 0-3.

Η ομάδα της Αγίας Μαρίνας δεν άφησε το πόδι της από το γκάζι και στο 87' με τον Πανταζή έγραψε το 0-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Γαρίπα: Ταταράκης, Βαλισόγλου, Αυγουστίν, Τουτουδάκης, Μανδαλένης, Φώτης, Αξιώτης, Μαυρογιάννης, Γαβριλάκης, Ντραγκίτσι, Κέντι.

ΟΦΑΜ: Σαμαριτάκης, Ανδριαδάκης, Μουλακάκης, Στρατηγάκης, Γενιτσαρίδης, Νικηφόρος, Γιαννακούδης, Ρεπανάς, Στρατήγης Α., Μαργαριτσανάκης, Σκουλούδης.