Ανατροπή για την Ντόρτμουντ 2-3 με την Αιντραχτ Φρανκφουρτης

Επέστρεψε από το 2-0 νικώντας 3-2 την Άιντραχτ Φρανκφούρτης η Ντόρτμουντ, που μείωσε τη διαφορά από την Μπάγερν στους έξι βαθμούς.

Για 70 λεπτά, φαινόταν πως η Ντόρτμουντ θα πετούσε στα σκουπίδια το… δώρο της Γκλάντμπαχ, ωστόσο οι παίκτες του Μάρκο Ρόζε πέτυχαν μία εκπληκτική νίκη με ανατροπή, 3-2, στην Φρανκφούρτη επί της Άιντραχτ στο τέλος και βρέθηκαν στο -6 από την κορυφή.

Ο Μπορέ πήρε… από το χεράκι τους «αετούς» και με δύο γκολ στο 15ο και στο 24ο λεπτό έδωσε μεγάλο προβάδισμα στην ομάδα του.

Η ώρα περνούσε και οι Βεστφαλοί δεν έδειχναν να έχουν απάντηση, ωστόσο ο Αζάρ έκανε το πρώτο βήμα, μειώνοντας στο 71'.

Ακολούθησε… τρέλα, με τον Μπέλιγχαμ να ισοφαρίζει με κεφαλιά στο 87' και τον Νταχούντ να ολοκληρώνει την τεράστια ανατροπή με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή δύο λεπτά αργότερα.