Ηττήθηκε στο Λίντο από τα Καμίνια ο ΟΦΑΜ

Αν και έπαιζαν από το 44' με 10 παίκτες τα Καμίνια ενώ το σκορ ήταν 2-0, το τελικό αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε είναι 4-2. Ο ΟΦΑΜ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερος, κατάφερε να μειώσει σε 2-1 αλλά από το 63' μέχρι το 67' βρέθηκε να χάνει με 4-1 και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 4-2 γνωρίζοντας έτσι άλλη μία βαριά ήττα μένοντας στην τελευταία θέση της βαθμολογίας της Α2.

Με το καλημέρα στο πρώτο λεπτό ο Παπαδάκης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ παγώνοντας τον ΟΦΑΜ. (1-0)

Στο 24' τα Καμίνια είχαν και χαμένο τετ α τετ.

Ο ΟΦΑΜ απάντησε με διπλή ευκαιρία του Στρατήγη και του Κατσουλάκη, όμως απέκρουσε ο τερματοφύλακας των Καμινίων.

Στο 43' κόρνερ από τα αριστερά, ο Ανταλουδάκης έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Μπρίνταλος έκανε εύκολα το 2-0.

Ένα λεπτό μετά ο ΑΟΚ έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μπελαδάκη με δεύτερη κίτρινη (κόκκινη).

Στο 53' ο τερματοφύλακας των Καμινίων προσπάθησε να διώξει, αλλά η μπάλα πήγε σε συμπαίκτη του και κατέληξε στα δίχτυα.

Και ενώ ο ΟΦΑΜ πίεζε για την ισοφάριση ο Αλεξάκης στο 63' πλάσαρε όμορφα για το 3-1.

Στο 67' τα Καμίνια βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση και ο Στρατηγάκης έκανε το 4-1 σφραγίζοντας τη νίκη.

Στο 80' ο Ανδρέας Στρατήγης μείωσε σε 4-2 με μονοκόμματο σουτ μέσα από την περιοχή.

Συνθέσεις

ΑΟΚ: Μπανασάκης, Γαλανάκης, Σαμαριτάκης, Κολλαρετάκης, Κατσαμάνης, Μπρίνταλος, Φερετζάκης, Αλεξάκης, Στρατηγάκης, Παπαδάκης, Μπελαδάκης.

ΟΦΑΜ: Ανταλουδάκης, Σκουλούδης, Ανδριαδάκης(57' Αεράκης), Γιαννόπουλος, Στρατηγάκης, Γενιτσαρίδης, Στρατήγης Α., Νικηφόρος, Κατσουλάκης, Γουβιανάκης, Στρατήγης Π.