Στο χιονοπόλεμο η Ροδιά νίκησε 1-0 τα Κανάρια

by MANOS FARSARAKHS

Τελευταία Ενημέρωση:

Κάτω από καταρρακτώδη βροχή και χιονόνερο διεξήχθη η αναμέτρηση στο γήπεδο της Τυλίσου μεταξύ της Ροδιάς και τα Κανάρια . Οι γηπεδούχοι πέτυχαν μεγάλη νίκη επί των Καναριών με 1-0 .

Ο αγώνας δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας αφού κυριάρχησε η δύναμη στην οποία υπερτέρησε η Ροδιά έναντι των νεαρών αντιπάλων της με αδιαπέραστη άμυνα και έναν πολύ καλό τερματοφύλακα τον Ζάχο .

Στο 1 φάουλ του Πασπαράκη απόκρουσε ο Ζαχος. ενώ δύο λεπτά μετά ο Κούβακας ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και το πέναλτι το εκτέλεσε ο ίδιος ξεγελασε τον Παπαδάκη γραφοντας το 1-0.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Στο 9ο λεπτό ο Ζάχος με σωτήρια έξοδο απομάκρυνε την μπάλα μπροστά απο τον Μανώλη Βασιλάκη.

Στο 35 έγινε μια έξοχη ενέργεια του Μαραυγάκη έφτασε σε θέση βολής αλλά καθυστέρησε και κόπηκε από τον Γκαρή. Στο 36 απ ‘ ευθείας φάουλ του Βασιλάκη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Λίγο πριν το σφύριγμα της ανάπαυλας στο 45 σουτ του Καρπαθάκη μέσα απο την περιοχή απέκρουσε δύσκολα ο Ζάχος.

Στο 55 μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Βασιλάκη και εκπληκτική απέκρουση του Ζάχου.

Στο 78 δυνατό σουτ του Οικονόμου οδήγησε σε μια έξοχη απόκρουση του Παπαδάκη.

Στο 80΄ είχαμε μια φανταστική ατομική ενέργεια του Λεμονάκη ντριπλαρε και τον τερματοφυλακα , πλάσαρε από πλάγια αλλά πάνω στη γραμμή του τέρματος απομάκρυνε την μπαλα την τελευταία στιγμή ένας αμυντικός.

Ρογδιά: Zάχος,Μπλεμένος,Λεβεντάκης,Δεληγιαννίδης,Λειβαδίτης,Σταματάκης,Βολτυράκης,Κότσι,Μαραυγάκης,Μιχαλάκης(68′ Οικονόμου),Κουβάκας(68′ Λεμονακης)

Καναρια:Παπαδάκης,Βασιλειάδης,Μαυροειδής(25΄ Παντερμαράκης) ,Βασιλάκης,Γκαρής,Κατσαβούνης,Σπανάκης,Κατσούρη,Πασπαράκης(33′ Καρπαθάκης),Bασιλάκης,Κτιστάκης