Κέρδισε εύκολα τον ΕΓΟΗ στον Κρουσώνα ο ΠΑΟΚ

Με σβηστές τις μηχανές κέρδισε 3-0 ο ΠΑΟΚ τον ΕΓΟΗ στον Κρουσώνα επιστρέφοντας έτσι και πάλι στις νίκες. Η ομάδα του Μηνά Πίτσου χωρίς να τρέξει ιδιαίτερα μέσα στον αγωνιστικό χώρο βρήκε όλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και στη συνέχεια έκανε διαχείριση παίρνοντας μία πολύ ξεκούραστη νίκη.

Στο 4' ο Καλαϊτζάκης με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι εκτός το γκολ είχαν ακόμα τέσσερις καλές ευκαιρίες για να πετύχουν και άλλα γκολ όμως το σκορ παρέμεινε το ίδιο.

Στο 39' ο Καλαϊτζάκης με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 2-0.

Στο 41' ο Πύλιος μετά από κόρνερ πλάσαρε εξ επαφής για το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έριξε το ρυθμό και το ματς έληξε με το σκορ στο 3-0.

Συνθέσεις

ΠΑΟΚ: Γεωργίου, Λιοδάκης(57' Τζενάι), Μπαμπουλάκης, Παπαδιός, Πύλιος(46' Ζαρκαδούλας), Μαγάκης(57' Σακλαμάκης), Καλαϊτζάκης, Σκούφος, Κουτσογιαννάκης , Ανωγειανάκης, Σηφάκης.

ΕΓΟΗ: Χαραλαμπάκης, Στοιχειος, Κέσκος, Παπουτσιδάκης(46' Μουχαμετάι), Παναούσης, Αλεξίου, Αγοράκης, Μουρατάι, Μπεικο(57' Νεζιρι), Καμπουράκης, Κανδεράκης(58' Τατσιώνας).