Πήρε ισοπαλία στο Ζαρό η Ροδιά

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι χωρίς ποιότητα ο Ζαρος στο γήπεδο του παραχώρησε ισοπαλία 0-0 στην μαχητική Ροδιά.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ζαρος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν μπορούσε παρά τις συνεχόμενες πλαγιοκοπήσεις του να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα της Ροδιας. Μάλιστα η Ροδιά ήταν αυτή που είχε την μεγάλη ευκαιρία στο 7' όταν από πάσα του Κούβακα ο Μιχαλάκης πλάσαρε άλλα ο τερματοφύλακας του Ζαρου με δύσκολη απόκρουση κράτησε το μηδέν.

Στο δεύτερο ημίχρονο η μορφή του αγώνα δεν άλλαξε με τον Ζαρο να έχει και πάλι την κατοχή της μπάλας και την Ροδιά που επιθετικά ήταν ακίνδυνη να κρατά εύκολα την ισοπαλία απέναντι σε μια δυνατή ομάδα.

Ζαρος: Χειλουδάκης, Καλεμάκης, Λεμονάκης, Αλμπαντάκης, Εφραίμ, Αλμπαντάκης, Καπετανάκης, Γρηγορίου, Μάτσας, Γιατρομανωλάκης, Καργάκης, Ξεκαρδάκης.

Ροδιά: Χαρκιολάκης, Βαμβουκάκης, Δεληγιαννίδης, Λεβεντάκης, Λειβαδίτης, Κασαπάκης, Σταματάκης, Βολτυράκης, Μπλεμένος, Μιχαλάκης, Κούβακας,