"Απέδρασε" από τις Μοίρες η Ροδιά με γκολ του Βαμβουκάκη

Μία πολύ δύσκολη νίκη πήρε η Ροδιά στις Μοίρες με αντίπαλο τους Νέους Μοιρών. Η ομάδα του Ζαχαρία Ντουλάκη ενώ ήταν πολύ καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα δεν μπορούσε με τίποτα να σκοράρει και να διώξει το άγχος από πάνω της.

Έπρεπε να φτάσει το παιχνίδι στο 88' για να βρει το νικητήριο γκολ η Ροδιά με τον Βαμβουκάκη και να φεύγει με το διπλό.

Από την άλλη πλευρά οι Νέοι Μοιρών πάλεψαν με νύχια και με δόντια για να πάρουν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας με τον τερματοφύλακα Φωτάκη να κάνει κάποιες σωτήριες επεμβάσεις και στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Όλες οι ευκαιρίες της Ροδιάς σταματούσαν είτε στον Φωτάκη είτε στα κορμιά των Νέων μοιρών που έπεφταν με δύναμη στη μάλα αλλά δύο λεπτά πριν το 90' ο Βαμβουκάκης με πλασέ έκανε το 0-1 με όλη την ομάδα να ξεσπά σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Ροδιά: Ζάχος, Πετούσης, Ντουλάκης Σ., Λεβεντάκης, Δεληγιαννίδης, Βολτιράκης, Μπλεμένος, Λεμονάκης, Κούβακας, Σταματάκης Γ., Μαστροβασίλης.