Θρίαμβος του Ασημίου επί του Αγίου Δημητρίου με 5-2

Μεγάλη νίκη πέτυχε το Ασήμι στον Κρουσώνα επί του Αγίου Δημητρίου με 5-2. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο νεαρός Τίτος Χατζάκης που πέτυχε τρία γκολ. Το Ασήμι είχε ένα φανταστικό πρώτο ημίχρονο όταν έβαλε 4 γκολ ανατρέποντας το εις βάρος του 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άγιος Δημητριος ανέβασε την απόδοση του αλλά δεν μπόρεσε να αλλάξει την εις βάρος του κατάσταση.

Στο 4' ο Άγιος Δημήτριος άνοιξε το σκορ με άψογο πλάσε του Μιχελακάκη που κινήθηκε φανταστικά στην πλάτη της άμυνας.

Στο 10' ο Τσαφαντάκης ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα Παπαδάκη, ο Μαυραντωνακης έδωσε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Χατζάκης και έγραψε το 1-1.

Στο 15' ο Χατζακης σούταρε έξω από την περιοχή αιφνιδίασε τον Παπαδάκη που ουσιαστικά έστειλε ο ίδιος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έγινε το 1-2.

Στο 27' ο Τίτος με εκπληκτική ατομική προσπάθεια και φανταστικό σουτ από πλάγια αριστερά έγραψε το 1-3.

Δυο λεπτά αργότερα ο Τσαφαντάκης με νέο άπιαστο σουτ στο "παράθυρο" του Παπαδακη έγραψε το 1-4.

Στο 38' ο Τζαφέρι από καλή θέση μέσα στην περιοχή σούταρε λίγο άουτ.

Στο 44' ανεπανάληπτο τετ α τετ του Στεφανάκη αλλά πλάσαρε άουτ.

Στο 47 μακρινό σουτ του Γκαγκάκη στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Μιχελακάκης σκόραρε αλλά με υπόδειξη του βοηθού το γκολ ακυρώθηκε σαν οφσάιντ.

Στο 55' βολίδα του Σωτήρχου οριζόντιο δοκάρι και μέσα για το 2-4.

Στο 60' απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιχελακάκη η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 63' μακρινό σουτ του Σωτήρχου η μπάλα ελάχιστα άουτ.