Νικητής στο ντέρμπι το Άλογο 2-1 το Ζαρό

Μεγάλη νίκη πέτυχε το Άλογο στο γήπεδο της Τυλίσου όπου επιβλήθηκε με 2-1 της φιλόδοξης ομάδας του Ζαρού.

Στο Α΄ ημίχρονο το Άλογο ευτύχησε να προηγηθεί γρήγορα στο σκορ και στη συνέχεια διατήρησε με σχετική ευκολία το υπέρ του σκορ, παρά το γεγονός ότι ό Μάικ Παρθενάκης υποχρεώθηκε σε δύο αναγκαστικές αλλαγές.

Οι φιλοξενούμενοι δε μπόρεσαν να απειλήσουν την εστία του Μπάμπη με το Ξεκαρδάκη να είναι καλά μαρκαρισμένος από τους αμυντικούς του Αλόγου.

Στην επανάληψη το Άλογο συνέχισε να είναι καλύτερο έφτασε σε δεύτερο τέρμα, ενώ είχε και χαμένο πέναλτι. Η μεσσαρίτικη ομάδα κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο να μειώσει και να δώσει δραματικό χαρακτήρα στο φινάλε του παιγνιδιού.

Στο 5' ο Συνολάκης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή του Ζαρού και σωστά ο διαιτητής Ξυπάκης υπέδειξε πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Νίκος Ζερβός και έκανε το 1-0

Στο 11' απευθείας φάουλ του Αλμπαντάκη ελάχιστα άουτ από το κάθετο δοκάρι του Μπάμπη.

Στο 55΄ ο Σημαιάκης ανατράπηκε από το Λεμονάκη και ο κ. Ξυπάκης έδειξε για δεύτερη φορά την άσπρη βούλα. όμως ο Δίπλας που ανέλαβε την εκτέλεση του νικήθηκε από το Φιλιουδάκη.

Στο 70΄ όμως από μπαλιά του Πατεράκη ο Γκιαουράκης με πλασέ έκανε το 2-0 για το Άλογο.

Στο 85΄ ο Καλεμάκης με σέντρα σουτ από δεξιά αιφνιδίασε το Μπάμπη και μείωσε σε 2-1 για το Ζαρό.

ΑΛΟΓΟ: Μπάμπης, Γκούφας, Περάκης(36΄ Νικολάου), Ζερβός Ν.(29΄λ. τραυμ. Χριστοδουλάκης ), Ζερβός. Γ(65΄ Κεραμιδάς), Χριστοδουλάκης Δ, Σημαιάκης, Δίπλας, Νικηφόρος, Συνολάκης(65΄ Πατεράκης), Γκιαουράκης

ΖΑΡΟΣ: Φιλιουδάκης, Καλεμάκης, Καρουζάκης, Λεμονάκης, Αλπατάκης, Γρηγορίου, Σαριδάκης, Σηφάκης, Ραπτάκης, Αλμπαντάκης, Ξεκαρδάκης