Δεν τα κατάφερε η Δαμάστα ηττήθηκε με 1-2 από την ΑΕΚ

Η Δαμάστα υποδέχτηκε την ΑΕΚ Κατσαμπά για την 23η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ .

Η πρώτη καλή φάση ήρθε στο 26 όταν ο Βαρδονικολάκης από καλή θέση σουταρε άουτ.

Στο 28 λεπτό ο Κουτσοποδιώτης με κεφαλιά έβγαλε σε πλάγια θέση μέσα στην περιοχή τον Αποστολάκη που με συρτό διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0 .

Στο 39 σέντρα από αριστερά του Κάββαλου, κεφαλιά του Τσίχλα λίγο άουτ.

Μέχρι το 30 ήταν καλύτερη η Δαμάστα είχε την υπεροχή και ήταν πιο δυναμική, από εκεί και έπειτα την πρωτοβουλία των κινήσεων είχε η ΑΕΚ χωρίς όμως να απειλήσει ουσιαστικά.

Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε στους φιλοξενούμενους που ανέβασαν την απόδοση τους .

Στο 50 δυνατό σουτ του Κωτούλα, δύσκολη απόκρουση του Βενέρη.

Στο 52 σέντρα από δεξιά του Σωμαρακη στο πρώτο δοκάρι, προβολή του Σαμπροβαλακη και 1-1 για την ΑΕΚ.

Στο 55 απευθείας φάουλ του Τάσου Απλαδά, έδιωξε με εκπληκτική απόκρουση ο Βενέρης σε κόρνερ.

Στο 56 σέντρα του Ντελία και βολέ με τη μία του Κάββαλου η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ. Από το κόρνερ του Δάσκου ο Ντελία πήρε την κεφαλιά η μπάλα και πάλι κόντραρε και έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Δανδάλη.

Στο 63 η Δαμάστα είχε δοκάρι και ένα λεπτό μετά ο Δάσκος σούταρε δυνατά με τον Δανδάλη να αποκρούει με δυσκολία ο τερματοφύλακας .

Στο 70 μετά από σέντρα του Κάββαλου από τα δεξιά, ο Σαμπροβαλακης με κεφαλιά έκανε το 1-2 για τους φιλοξενούμενους που ήταν και το τελικό σκορ .

Δαμάστα: Δανδάλης,ΑπλαδάςΜαρκάκης,Πεταλάκης,Κουτσοποδιώτης,Κοσκαφ,Καραξής,Κλαπάκης(26' Σερλιδάκης),Κουτσάκης,Αποστολάκης,Κωτούλας(85' Ψωμάς)

ΑΕΚ: Βενέρης,Κάββαλος,Καραφωτιάς,Τσίχλας,Ντελία,Νικολάου,Βαρδονικολάκης(68' Νικολάου Χ.),Δάσκος(75' Λιακάκης),Καραφωτιάς,Σαμπροβαλάκης(88' Παπαδάκης)